Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Talibowie mszczą się za śmierć bin Ladena

0
Podziel się:

Członkowie Al-Kaidy, których dotknęła eliminacja bin Ladena, zabijając cywilów w Kandaharze biorą odwet na niewinnych obywatelach - głosi oświadczenie Karzaja.

Talibowie mszczą się za śmierć bin Ladena
(ec.europa.eu)

**Ataki przeprowadzone na budynki rządowe w Kandaharze były odwetem ekstremistów po tym, jak amerykańscy komandosi zabili w Pakistanie Osamę bin Ladena - poinformowało w komunikacie biuro prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja.

Celem ataków w Kandaharze, stolicy prowincji o tej samej nazwie na południowym wschodzie Afganistanu, była m.in. siedziba gubernatora. Jego biuro zaatakowali uzbrojeni napastnicy, powodując ofiary w ludziach - poinformowały władze lokalne.

Według gubernatora prowincji Kandahar w atakach zginęły dwie osoby, a 29 zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachów przyznali się talibowie, dla których Kandahar jest matecznikiem.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Al-Kaida i jej członkowie-terroryści, których dotknęła ciężka strata w związku z eliminacją bin Ladena, chcą to ukryć zabijając cywilów w Kandaharze i biorąc odwet na niewinnych obywatelach Afganistanu _ - głosi oświadczenie prezydenta Karzaja.

Rzecznik talibów Jusuf Ahmadi powiedział agencji AFP, że ataki planowano niemal trzy tygodnie, są one częścią zapowiadanej w minionym tygodniu wiosennej ofensywy i podobne akcje będą kontynuowane. Ahmadi nie wiązał sobotnich ataków ze śmiercią bin Ladena.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t47302.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;spotkal;sie;z;zabojcami;bin;ladena,63,0,824895.html) Obama spotkał się z zabójcami bin Ladena Według ekspertów opinia publiczna może nigdy nie dowiedzieć się nawet nazwisk członków tzw. Team 6, który zabił bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t14250.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;wrogiem;numer;2;al-kaidy,113,0,824689.html) Francja wrogiem numer 2 Al-Kaidy Według francuskiego wywiadu kraj ten od wielu miesięcy pozostaje na celowniku islamskich terrorystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t138562.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;potwierdza;smierc;bin;ladena,39,0,824615.html) Al-Kaida potwierdza śmierć bin Ladena Siatka terrorystyczna śmierć terrorysty nazywa _ klątwą dla Ameryki _. Zagroziła, że jego krew _ nie zostanie zmarnowana _, i zapowiedziała dalsze ataki na Amerykanów i ich sojuszników.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)