Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taksówkarze strajkują przeciwko smartfonom

0
Podziel się:

Kierowcy domagają się zakazu używania aplikacji na smartfony, która umożliwia pasażerom przejazd prywatnymi samochodami.

Taksówkarze strajkują przeciwko smartfonom
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Przewoźnicy w Hiszpanii domagają się zakazu używania aplikacji, która umożliwia pasażerom przejazd prywatnymi samochodami. Ostrzegają, że jeśli Ministerstwo Przemysłu nie spełni ich żądania, przedłużą strajk.

W Hiszpanii rozpoczął się już sezon turystyczny, jednak dzisiaj odwiedzający Madryt czy Barcelonę znaleźli puste postoje na dworcach, a nawet na lotniskach. Taksówek nie ma również w mieście, bo ich kierowcy uczestniczą od rana w wiecach, a hasłem najczęściej wypisywanym na transparentach jest: _ Wojna! Wojna! Wojna! _.

_ Dopuszczenie prywatnych kierowców odbiera nam pracę. Mamy tego dosyć. Żądamy zakazu aplikacji _ - apeluje madrycki taksówkarz. Umożliwia ona pasażerom przejazd prywatnymi samochodami. Ich kierowcy wpłacają na konto właścicieli aplikacji 20 proc. utargu jednak nie płacą podatków.

Protest potrwa do 7 rano.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak tworzyć dochodowe aplikacje mobilne Programy bazujące na systemie rzeczywistości rozszerzonej stają się coraz popularniejsze, a ich twórcy marzą o zawojowaniu rynku.
Aplikacja mobilna na... kanonizację. Zobacz Program zawiera ona wiele praktycznych informacji oraz nawigację.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)