Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Tak Arsenij Jaceniuk zachęca do udziału w wyborach

0
Podziel się:

Premier zwrócił się także do mieszkańców obwodu donieckiego i ługańskiego, którym, jak mówił, wojna toczona przeciw Ukrainie nie pozwoli na przyjście do lokali wyborczych.

Tak Arsenij Jaceniuk zachęca do udziału w wyborach

_ W niedzielnych wyborach prezydenta Ukrainy obywatele tego kraju pokażą, że nie można ich zastraszyć, a wybierając nowego szefa państwa obronią swoją wolność _ - oświadczył premier Arsenij Jaceniuk.

_ - 25 maja idziemy na wybory głowy państwa. Będziemy głosować za wolnością, rozwojem i przyszłością europejską, za którą Ukraińcy płacą najwyższą cenę - cenę własnego życia _ - powiedział Jaceniuk w orędziu do narodu.

Premier podkreślił, że wybory udało się przygotować, mimo że na ich dyskredytację poczyniono ogromne nakłady finansowe, polityczne i wojskowe. _ - Nie pozwoliliśmy sponsorowanym zza granicy bandytom i cudzoziemskim najemnikom na ich zerwanie _ - zaznaczył.

Jaceniuk zwrócił się także do mieszkańców obwodu donieckiego i ługańskiego, którym, jak mówił, _ wojna toczona przeciw Ukrainie nie pozwoli na przyjście do lokali wyborczych _. Zapewnił, że i _ bandyci _ już niebawem przestaną _ terroryzować _ region.

W wyniku wyborów _ będziemy mieli legalnie wybranego prezydenta, który swą pierwszą wizytę zagraniczną złoży w stolicy zjednoczonej Europy i podpisze umowę o strefie wolnego handlu z UE _ - zapowiedział szef rządu w Kijowie.

_ - Nowy prezydent otrzyma od narodu ukraińskiego mandat, który pozwoli na wyrwanie się z szarej strefy bezprawia i zacofania i przejście do przestrzeni ludzi wolnych, zjednoczonych wokół wspólnych wartości _ - dodał.

W ocenie Jaceniuka biorąc udział w wyborach Ukraińcy bronią swego kraju i wyznaczają drogę jego rozwoju. _ Wybieramy, co oznacza, że zwyciężamy! _ - zakończył swe wystąpienie szef rządu.

W niedzielnych, przyspieszonych wyborach prezydenckich startuje 21 kandydatów. Wybory te pierwotnie planowane były na marzec 2015 r. W lutym, kiedy w wyniku trwających od listopada ub. roku protestów antyrządowych ówczesny prezydent Wiktor Janukowycz uciekł z Kijowa, parlament uznał, że samowolnie zrezygnował on z władzy. Deputowani wyznaczyli przedterminowe wybory na 25 maja.

Czytaj więcej w Money.pl
"Cyniczne" plany Kijowa. Rosja odpowiada Z badań wynika, że ponad 71 proc. mieszkańców Ukrainy opowiedziałoby się za państwem unitarnym.
Na Ukrainie separatyści niszczą urny Nadal nieznany jest los szefa Komisji nr 43 w Doniecku, którego terroryści porwali wczoraj i wywieźli w niewiadomym kierunku.
Doradca Kliczki krytykuje Zachód: "Nie myślą strategicznie" Według eksperta, _ bezczynne czekanie na dalszy rozwój wydarzeń _ to błąd.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)