Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak Rosja i Putin świętują Boże Narodzenie

0
Podziel się:

Media zauważyły, że Władimir Putin w tym roku po raz pierwszy pojawił się publicznie.

Tak Rosja i Putin świętują Boże Narodzenie
(PAP/EPA)

Prezydent Władimir Putin pozdrowił Rosjan z okazji święta Bożego Narodzenia. Kościoły wschodnie posługujące się kalendarzem juliańskim obchodzą dziś święto Boże Narodzenie.

Prezydent Putin w pozdrowieniach do wiernych napisał, że święto Bożego Narodzenia przypomina o źródłach duchowych tradycji i ideałów miłości oraz miłosierdzia _ które na przestrzeni wieków służą jedności narodu i pomagają przetrwać trudne czasy _.

W osobnych pozdrowieniach dla patriarchy Cyryla, zwierzchnika prawosławnych Rosjan prezydent powiedział ,że _ Rosyjska Cerkiew Prawosławna jest przykładem szczerego dążenia do służenia narodowi _.

Władimir Putin dziś w nocy był na nabożeństwie w wiejskiej cerkwi w miejscowości Otradnoje w obwodzie woroneskim graniczącym z Ukrainą. Prezydent nie miał na sobie garnituru. Był ubrany w ciepły sweter. Przekazał prezenty pod choinkę dla wychowanków parafialnego domu dziecka.

Rozgłośnia Echo Moskwy zauważyła, że Putin w tym roku po raz pierwszy pojawił się publicznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalny początek roku dla rubla. Silne spadki Za euro dawano 70,70 rubla, czyli o 2,05 rubla więcej niż na przednoworocznym zamknięciu. Na początku poniedziałkowej sesji - pierwszej w 2015 roku - dolar kosztował 58,35 rubla, a euro - 70,25 rubla.
"Zaostrzenie sankcji grozi pożarem na świecie" Jeżeli Rosja przestanie być partnerem w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych, to na świecie grozi wybuch pożaru - uważa Gabriel.
Eksperci krytycznie o sankcjach dla Rosji _ Putin i jego otoczenie nie mają problemu z dostępem do francuskiego foie gras, włoskiego wina czy aut Maserati, a społeczeństwo rosyjskie może sporo wytrzymać _.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)