Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajne więzienia CIA w Polsce? Wniosek o przedłużenie śledztwa

0
Podziel się:

Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, poinformował, że w śledztwie w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce są zarzuty.

Tajne więzienia CIA w Polsce? Wniosek o przedłużenie śledztwa
(Reporter)

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie uznała, że śledczy potrzebują więcej czasu na prowadzenie postępowania. Wniosek w tej sprawie został dziś wysłany do Prokuratora Generalnego - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa.

W październiku śledztwo, prowadzone od 2008 roku, zostało przedłużone do 11 lutego. Sprawą początkowo zajmowała się prokuratura w Warszawie, dwa lata temu postępowanie przeniesiono do Krakowa.

W piątek Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, poinformował, że w śledztwie w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce są zarzuty. Postawiono je osobie sprawującej funkcję publiczną. W 2012 roku Panorama TVP i _ Gazeta Wyborcza _ informowały, że chodzi o Zbigniewa Siemiątkowskiego, byłego szefa Agencji Wywiadu.

W czwartek _ Washington Post _ napisał, że polskie służby wywiadowcze otrzymały od CIA15 milionów dolarów za zgodę na tajne więzienie w Starych Kiejkutach. W swoim artykule Adam Goldman pisze, że oficerowie CIA przekazali pieniądze zastępcy szefa Agencji Wywiadu pułkownikowi Andrzejowi Derlatce i jego dwóm współpracownikom. Miała to być forma podziękowania za pomoc CIA.

Czytaj więcej w Money.pl
McCain ujawnia: "CIA oszukała Kongres" Szef irańskiego MSZ zaprzeczył, by Amerykanina przetrzymywały władze Iranu.
Amerykańskie drony zabiły 400 cywilów! Dokument, sporządzony został przez specjalnego sprawozdawcę ONZ do spraw praw człowieka i zwalczania terroryzmu Bena Emmersona
Skazany były agent CIA zatrzymany w Panamie Władze Włoch wystąpią o ekstradycję Amerykanina.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)