Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajne spotkanie Afgańczyków pod Paryżem

0
Podziel się:

Jest to trzecie spotkanie przedstawicieli władz w Kabulu i różnych ugrupowań, w którym jednak po raz pierwszy udział biorą talibowie.

Tajne spotkanie Afgańczyków pod Paryżem
(Money.pl/Michał Włosik)

Przedstawiciele różnych afgańskich opcji politycznych spotkali się pod Paryżem. Rozmowy toczą się przy zachowaniu całkowitej dyskrecji. Spotkanie zorganizowała francuska organizacja pozarządowa.

W pałacu Chantilly nad północ od Paryża przez dwa dni rozmawiają o przyszłości ich kraju i perspektywach osiągnięcia stabilizacji politycznej zwolennicy obecnego prezydenta Hamida Karzaja i jego przeciwnicy, a także przedstawiciele wszystkich ważniejszych ugrupowań i partii politycznych.

Jest to trzecie tego typu spotkanie, w którym jednak po raz pierwszy udział biorą talibowie. Organizatorem rozmów nie jest ministerstwo spraw zagranicznych Francji, które woli zachować dyskretny dystans i z pewnej odległości obserwować przebieg negocjacji, lecz instytucja pozarządowa zajmująca się problematyką światową.

Z nielicznych informacji, jakie dochodzą z Chantilly można wywnioskować, że nie ma możliwości zorganizowania takich rozmów w Kabulu. W Pałacu pod Paryżem uczestnicy spotkania mają pełną swobodę i jedyną okazję do dyskusji nad przyszłością Afganistanu po zakończeniu w ich kraju misji międzynarodowych sił pokojowych.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO wycofuje wojska. Poufne rozmowy Przedstawiciele afgańskiego rządu, talibów i innych frakcji w tym tygodniu spotkają się w okolicach Paryża, by omówić przyszłość Afganistanu.
Terroryści gotowi do rozmów z Amerykanami Tak zwana siatka Hakkanich w Afganistanie twierdzi jednak, że może uczestniczyć w takich rozmowach tylko pod przewodnictwem talibów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)