Notowania

wiadomości
02.11.2013 10:30

Tadeusz Mazowiecki nie żyje. Bronisław Komorowski składa hołd

Sprawdź kiedy można wpisać się do księgi kondolencyjnej i złożyć hołd zmarłemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

6/10

fot: PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką wpisali się do księgi kondolencyjnej, wystawionej obok trumny, która została umieszczona w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Hołd zmarłemu premierowi można oddać w godz. od 10.00 do 18.00. W Sieni Wielkiej pałacu wyłożono natomiast księgę kondolencyjną, do której można się wpisywać.

Wartę honorową przy trumnie zmarłego premiera pełnią żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, bliscy i przyjaciele, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP.

Do Pałacu Prezydenckiego można wejść przez bramę od strony Hotelu Bristol, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Odwiedzający są proszeni o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb, czy walizek. Kancelaria Prezydenta prosi również, by nie przynosić zniczy. Pogrzeb premiera Mazowieckiego będzie jutro. Na ten dzień ogłoszono żałobę narodową.

Czytaj więcej w Money.pl
Żałoba narodowa po śmierci Mazowieckiego Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w niedzielę w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciel.
Prezydent odwiedza rodzinne groby - _ Wszystkich Świętych to święto, w którym w sposób szczególny myśli się o bliskich z własnego kręgu rodzinnego _ - powiedział prezydent.
Komorowski wskazuje źródło sukcesu Polski - _ Nie ma wolności bez przedsiębiorczości _ - powiedział prezydent, wręczając nagrody przedsiębiorcom.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz