Notowania

odszkodowania
09.07.2008 12:12

Szpital wypłaci rekordowe odszkodowanie

800 tys. zł odszkodowania otrzyma kobieta, której dziecko przyszło na świat z porażeniem mózgowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

800 tys. zł odszkodowania i 4 tys. zł miesięcznej renty otrzyma kobieta, której dziecko przyszło na świat z porażeniem mózgowym w wieruszowskim szpitalu.

To jedno z najwyższych odszkodowań, jakie zasądzono w Polsce.
O decyzji Sądu Apelacyjnego w Łodzi pisze dziennik _ Polska _. W 2004 r. doszło do powikłań podczas porodu. Władze szpitala podkreślały, że personel nie popełnił błędu, a porażenie mózgowe może być wynikiem wrodzonej wady mózgu. Sąd Okręgowy w Sieradzu uznał racje matki. Od tego wyroku dyrekcja szpitala się odwołała. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok poprzedniej instancji.

Odszkodowanie zostanie wypłacone częściowo z ubezpieczenia szpitala, częściowo pokryje je samorząd (szpital jest w stanie likwidacji, i w kwietniu 2009 r. jego zobowiązania przejmie powiat wieruszowski) - czytamy w gazecie.

Z roku na rok wzrasta też liczba pacjentów, którzy upominają się o odszkodowania, a sądy coraz częściej przyznają im wysokie kwoty. Od 2001 roku wydatki szpitali na ubezpieczenia za błędy medyczne wzrosły o ponad 150 proc. - podaje gazeta.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lekarze zapłacą za błędy ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lekarze;zaplaca;za;bledy,74,0,323914.html )
* [ Więcej kar za błędy lekarskie ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiecej;kar;za;bledy;lekarskie,48,0,324912.html )
Tagi: odszkodowania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz