Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
04.02.2014 09:54

Szpieg sprzedał Korei Płn. plany zbrojeń Południa

Mężczyzna miał między innymi dostarczać władzom w Pjongjangu informacje na temat najnowszych projektów zbrojeniowych Seulu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Południowokoreański biznesmen został oskarżony o szpiegowanie na rzecz Korei Północnej - poinformowała agencja Yonhap. Mężczyzna miał między innymi dostarczać władzom w Pjongjangu informacje na temat najnowszych projektów zbrojeniowych Seulu.

_ - Ujawnione informacje są bardzo ważne i mogą być wykorzystane przez Koreę Północną do przeprowadzenia operacji wojskowych i wywiadowczych _ - powiedział agencji Kyodo anonimowy przedstawiciel prokuratury w Seulu.

Kang działał na rynku nieruchomości i prowadził interesy z Pjongjangiem. Został zwerbowany podczas jednej z wizyt w Korei Północnej w latach 90.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna grozi okupacją Kaesong Ponowne otwarcie koreańskiej strefy ekonomicznej coraz bardziej odległe.
Korea Płn. pozwoli na łączenie rodzin? Korea Północna powiedziała, że aprobuje propozycję Korei Południowej dotyczącą rozmów na temat wznowienia programu łączenia rodzin rozdzielonych przez wojnę koreańską 60 lat temu.
Korea uprzedza, że zaatakuje bez uprzedzenia Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym 2013 roku.
Rośnie napięcie na półwyspie koreańskim Korea Północna zażądała od Stanów Zjednoczonych i i Korei Południowej rezygnacji z przeprowadzenia na przełomie lutego i marca dorocznych manewrów.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz