Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sześciolatki do szkoły
22.10.2013 08:04

Sześciolatki w szkole? Tylko debata, bez głosowania

Zdaniem Elbanowskiego PO przestraszyła się, że może nie mieć większości podczas głosowania. To by oznaczało, że trzeba będzie zorganizować referendum, którego rząd nie chce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
Karolina i Tomasz Elbanowscy

W ostatniej chwili zmieniono wcześniejsze zapowiedzi. Jutro posłowie mieli rozstrzygnąć co dalej z wnioskiem miliona obywateli w sprawie referendum edukacyjnego. Zmieniono jednak harmonogram obrad Sejmu. Debatę przeniesiono na czwartek, nie ma natomiast terminu głosowania nad wnioskiem.

Podpisy zbierało stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców. Przedstawiciel wnioskodawcy Tomasz Elbanowski zapowiedział, że te trudności nie powstrzymają go w walce z reformą obniżającą wiek szkolny.

Wniosek o przeniesienie głosowania miał złożyć klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Elbanowskiego PO przestraszyła się, że może nie mieć większości podczas głosowania. To by oznaczało, że trzeba będzie zorganizować referendum, którego rząd nie chce.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie słyszała o żadnym wniosku w tej sprawie. Wiceprzewodnicząca klubu PO wierzy, że głosami koalicji uda się odrzucić referendum. Mimo deklaracji niektórych posłów PSL-u, że poprą wniosek miliona obywateli.
Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zaproponowało pięć pytań do referendum.

Obywatele mieliby odpowiedzieć, czy są za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków, przywróceniem pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym, przywróceniem systemu _ 8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej _ oraz czy są za powstrzymaniem procesu likwidacji szkół publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie będą głosować w sprawie budżetu Posłowie mają zająć się na nim m.in. projektem nowelizacji tegorocznego budżetu oraz sprawozdaniem komisji o projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczącym sześciolatków.
Sześciolatki w szkole. Zdecyduje referendum? Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zebrało ponad 500 tys. podpisów pod wnioskiem.
Tagi: sześciolatki do szkoły, sześciolatki w szkole, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz