Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sześciolatki w szkole? PO cynicznie gra

0
Podziel się

Beata Kempa twierdzi, że PO nie ma na dziś większości, by zablokować referendum dotyczące między innymi obowiązku szkolnego dla 6-latków.

Sześciolatki w szkole? PO cynicznie gra
(AGENCJA SE/East News)
bErGDjzF

Dziś posłowie mieli rozstrzygnąć co dalej z wnioskiem miliona obywateli dotyczącym przeprowadzenia plebiscytu. W ostatniej chwili zmieniono harmonogram obrad Sejmu. Debatę przeniesiono na czwartek, nie ma natomiast terminu głosowania nad wnioskiem.

Beata Kempa mówiła w radiowej Trójce, że PO nie ma na dziś większości, by zablokować referendum dotyczące między innymi obowiązku szkolnego dla 6-latków. Według posłanki, na razie szkoły do tego nie są przygotowane. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zaproponowało pięć pytań do referendum.

Obywatele mieliby odpowiedzieć, czy są za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków, przywróceniem pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym, przywróceniem systemu "8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej" oraz czy są za powstrzymaniem procesu likwidacji szkół publicznych.

bErGDjzH
Czytaj więcej w Money.pl
Sześciolatki w szkole? Głosowania nie będzie Zdaniem Elbanowskiego PO przestraszyła się, że może nie mieć większości podczas głosowania. To by oznaczało, że trzeba będzie zorganizować referendum, którego rząd nie chce.
Znów reforma w sądach? Tym razem chodzi o... Według ministerstwa, sprawy rodzinne są wyspecjalizowane, dlatego trzeba wrócić do obowiązkowych wydziałów rodzinnych w sądach rejonowych.
Kamery w żłobkach? "Dla dobra dzieci" Klub SP złoży projekt ustawy, który umożliwi instalowanie kamer w żłobkach - zapowiedziała dzisiaj posłanka Beata Kempa.
bErGDjAi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)