Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki w szkołach. Tylko 15 procent na Śląsku

0
Podziel się:

15 procent sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego.

Sześciolatki w szkołach. Tylko 15 procent na Śląsku
(skynesher/iStockphoto)
bFfBOesB

15 procent sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego - poinformowało Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, które podsumowało ankiety wypełnione przez wszystkich dyrektorów szkół.

Rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Wietrzyk poinformowała, że z ponad 40 tys. dzieci sześcioletnich naukę rozpoczęło 6040. - _ Do szkół poszło piętnaście procent sześciolatków _ - powiedziała Wietrzyk. Dla porównania w roku szkolnym 2009/2010 w ławkach szkolnych pojawiło się 2,8 proc. sześciolatków, w 2010/2011 - 7,9 proc, w minionym roku szkolnym - ok. 18 procent.

Z ankiet wypełnionych przez dyrektorów szkół wynika, że w poszczególnych miastach odsetek dzieci sześcioletnich waha się od 10 do 24 proc. Do klas pierwszych w Dąbrowie Górniczej poszło 10 proc. sześciolatków, 11 proc. w Zawierciu, 12 proc. w Częstochowie, 12,5 proc. w Katowicach, 17,5 proc. w Bytomiu, 18 proc. w Zabrzu, 18,4 proc. w Knurowie, 19,7 proc. w Rybniku, 24 proc. w Chorzowie.

bFfBOesD

Początkowo wszystkie sześciolatki miały obowiązkowo pójść do szkół już we wrześniu tego roku, ale w styczniu znowelizowana została ustawa o systemie oświaty i wprowadzenie obowiązku szkolnego przesunięto o dwa lata - na wrzesień 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemal wszystkie 6-latki są już w szkołach? Już teraz 90 proc. dzieci 6-letnich przebywa w szkołach podstawowych - poinformowała posłanka PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska.
Co z sześciolatkami? Kaczyński namawia.... Prezes PiS przedstawił propozycje dla minister edukacji Katarzyny Hall. Dotyka setek tysięcy dzieci.
Decyzja Hall dotknie setki tysięcy dzieci Minister edukacji ujawnia najnowsze plany wobec sześciolatków.
bFfBOete
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)