Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki w szkołach. Tylko 15 procent na Śląsku

0
Podziel się:

15 procent sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego.

Sześciolatki w szkołach. Tylko 15 procent na Śląsku
(skynesher/iStockphoto)

15 procent sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego - poinformowało Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, które podsumowało ankiety wypełnione przez wszystkich dyrektorów szkół.

Rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Wietrzyk poinformowała, że z ponad 40 tys. dzieci sześcioletnich naukę rozpoczęło 6040. - _ Do szkół poszło piętnaście procent sześciolatków _ - powiedziała Wietrzyk. Dla porównania w roku szkolnym 2009/2010 w ławkach szkolnych pojawiło się 2,8 proc. sześciolatków, w 2010/2011 - 7,9 proc, w minionym roku szkolnym - ok. 18 procent.

Z ankiet wypełnionych przez dyrektorów szkół wynika, że w poszczególnych miastach odsetek dzieci sześcioletnich waha się od 10 do 24 proc. Do klas pierwszych w Dąbrowie Górniczej poszło 10 proc. sześciolatków, 11 proc. w Zawierciu, 12 proc. w Częstochowie, 12,5 proc. w Katowicach, 17,5 proc. w Bytomiu, 18 proc. w Zabrzu, 18,4 proc. w Knurowie, 19,7 proc. w Rybniku, 24 proc. w Chorzowie.

Początkowo wszystkie sześciolatki miały obowiązkowo pójść do szkół już we wrześniu tego roku, ale w styczniu znowelizowana została ustawa o systemie oświaty i wprowadzenie obowiązku szkolnego przesunięto o dwa lata - na wrzesień 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemal wszystkie 6-latki są już w szkołach? Już teraz 90 proc. dzieci 6-letnich przebywa w szkołach podstawowych - poinformowała posłanka PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska.
Co z sześciolatkami? Kaczyński namawia.... Prezes PiS przedstawił propozycje dla minister edukacji Katarzyny Hall. Dotyka setek tysięcy dzieci.
Decyzja Hall dotknie setki tysięcy dzieci Minister edukacji ujawnia najnowsze plany wobec sześciolatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)