Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki do szkoły od 2014 roku?

0
Podziel się:

Minister edukacji Krystyna Szumilas uważa, że rodzice są dobrze informowani o reformie i nie ma co z nią zwlekać.

Sześciolatki do szkoły od 2014 roku?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bFfCjMJN

1 września 2014 roku to termin, w którym wszystkie sześciolatki powinny pójść do szkoły podstawowej - uważa minister edukacji Krystyna Szumilas.

Zdaniem polityk rodzice są dobrze informowani o zmianach w systemie nauczania w kwestii edukacji sześciolatków. Dlatego dalsze przesuwanie terminu pójścia sześciolatków do szkoły nie ma sensu.

Jutro Krystyna Szumilas ma spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem, by podsumować 100 dni prac swojego resortu. Minister edukacji podkreśliła, że jest dobrze przygotowana do rozmowy.

bFfCjMJP

Jak mówiła w radiowej Trójce, podczas tych ponad trzech miesięcy przygotowała wiele aktów prawnych, plan organizacji roku szkolnego od 1 września 2012 roku, projekt _ Cyfrowa szkoła _ oraz reformę szkolnictwa zawodowego.

Czytaj w Money.pl
Niemal wszystkie 6-latki są już w szkołach? Już teraz 90 proc. dzieci 6-letnich przebywa w szkołach podstawowych - poinformowała posłanka PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska.
W liceum zamiast historii "uroda" i "płacz" Od września w liceach będzie mniej lekcji historii, polskiego, biologii, chemii i geografii. Więcej - zdrowia i urody - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
bFfCjMKq
KOMENTARZE
(0)