Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szefowie stołecznej i mazowieckiej policji odchodzą ze służby

0
Podziel się:

Rezygnacje ze służby złożyli: komendant stołecznej policji nadinsp. Adam Mularz i komendant mazowieckiej policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki.

Szefowie stołecznej i mazowieckiej policji odchodzą ze służby
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Komendant stołecznej policji nadinsp. Adam Mularz i komendant mazowieckiej policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki złożyli rezygnacje ze służby - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

_ - Komendant stołeczny złożył raport o odejściu ze względów osobistych. Jego stanowisko obejmie w środę świętokrzyski komendant wojewódzki, nadinsp. Mirosław Schossler _ - powiedział rzecznik KGP.

Stanowisko komendanta mazowieckiej policji, który złożył rezygnację w związku z odejściem na emeryturę, w poniedziałek zajmie jego I zastępca mł. insp. Rafał Batkowski - dodał Sokołowski.

Rzecznik potwierdził także informacje RMF FM, które podało, że komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński odwołał dyrektora Biura Łączności i Informatyki KGP insp. Radosława Chinalskiego.

To stanowisko obejmie naczelnik wydział inwestycji i remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Jerzy Sipa. Odpowiadał on m.in. za budowę współfinansowanego z funduszy unijnych systemu zintegrowanych stanowisk kierowania policji na terenie województwa łódzkiego.

Nadinsp. Mirosław Schossler ma 44 lata, do policji wstąpił w 1991 r. Pracował w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą w Rzeszowie. W 1993 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2004 r. został naczelnikiem wydziału dw. z korupcją KWP w Rzeszowie. Od 15 lutego 2005 r. pracował w CBŚ w Warszawie, gdzie został naczelnikiem wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej. Obowiązki zastępcy dyrektora CBŚ KGP pełnił od grudnia 2005 r. do stycznia 2006 r., a w listopadzie 2006 r. został naczelnikiem wydziału nadzoru i spraw ogólnych CBŚ. Od lutego 2007 r. był I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu.

Mł. insp. Rafał Batkowski był zastępcą mazowieckiego komendanta policji od 2007 r. W policji służy od 1993 r. W latach 1993-2001 pełnił służbę w oddziale prewencji w komisariacie Warszawa-Okęcie i pododdziale antyterrorystycznym. Od 2001 r. pracował w pionie prewencji KGP m.in.: na stanowisku naczelnika wydziału ds. prewencyjnych oraz naczelnika Zarządu Operacji Antyterrorystycznych w Głównym Sztabie Policji KGP. Od lutego 2006 r. przez rok pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

To kolejne zmiany kadrowe w policji. Na początku stycznia nowy komendant główny powołał swoich zastępców. Zostali nimi dotychczasowy komendant wojewódzki policji z Gdańska Krzysztof Gajewski, komendant-rektor policyjnej uczelni w Szczytnie Arkadiusz Letkiewicz i małopolski komendant wojewódzki Andrzej Rokita.

O zmianach w policji czytaj w Money.pl
Nowe emerytury mundurowych. Jest projekt Funkcjonariusze mają pracować o 10 lat dłużej niż obecnie. Nadal będziemy dokładać się do ich świadczeń.
Zmiany na wysokich stanowiskach w policji Marek Działoszyński zwróci się w tej sprawie do szefa MSW Jacka Cichockiego.
Tak zaczynał karierę nowy szef policji Nadinsp. Marek Działoszyński przejął obowiązki komendanta głównego policji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)