Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
28.08.2014 21:07

Szefowie dyplomacji Polski i Białorusi zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie

Radosław Sikorski podkreślił, że dochodzi do łamania prawa międzynarodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Drabik/Flickr)

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Białorusi zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie. Szefowie dyplomacji obu krajów rozmawiali dziś w Warszawie. Spotkanie ministrów dotyczyło m.in. rezultatów szczytu Ukraina-UE-Euroazjatycka Unia Celna, który odbył się we wtorek w Mińsku.

Po spotkaniu Radosław Sikorski podkreślił, że Polska nie godzi się na kolejną eskalację agresji na Ukrainę. Jak zaznaczył, dochodzi do łamania prawa międzynarodowego oraz wyraził rozczarowanie, że do takiej sytuacji dochodzi tuż po spotkaniu w Mińsku, z którym wiązano duże nadzieje.

Szef białoruskiej dyplomacji Uładzimier Makiej zaznaczył, że jego kraj jest bardzo zaniepokojony zaostrzeniem sytuacji na Ukrainie. Jak podkreślił, Ukraina dla Białorusi, tak zresztą jak i dla Polski, jest ważnym partnerem handlowym.

Uładzimier Makiej mówił, że Białorusini i Ukraińcy są braterskimi narodami, które od wieków żyją razem, dlatego Białoruś jest zainteresowana, aby w sąsiednim kraju zapanował pokój. Jak podkreślił, Białoruś będzie podejmować wszelkie możliwe działania skierowane na osiągnięcie tego pokoju.

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz