Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szefowie parabanków zatrzymani. Pobrali od klientów 180 mln zł

0
Podziel się:

Zatrzymania to efekt ponad rocznego śledztwa. Właściciele parabanków mieli pobierać opłaty za umowy i nie oddawać ich, mimo odmowy udzielenia kredytu.

Szefowie parabanków zatrzymani. Pobrali od klientów 180 mln zł
(filo/iStockphoto)

Gdańska policja zatrzymała trzech prezesów oraz księgowego z dwóch firm, oferujących szybkie pożyczki i kredyty. Zatrzymani są w tej chwili przesłuchiwani.

Zatrzymania to efekt ponad rocznego śledztwa. Właściciele parabanków mieli pobierać opłaty za umowy i nie oddawać ich, mimo odmowy udzielenia kredytu. W tej chwili trwają przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku.

- _ Zatrzymano prezesa i wiceprezesa Pożyczki Gotówkowej oraz prezesa i księgowego Baltic Money _ - powiedziała Money.pl Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - _ To są dwa różne postępowania, ale działanie obu firm było podobne. Oferowały pożyczki konsumenckie. Klienci podpisywali umowę przedwstępną i dokonywały opłaty, która nie była im zwracana, mimo odmowy udzielenia kredytu. Na dziś poszkodowanych jest 68 tysięcy osób, a straty wynoszą około 180 mln złotych. _

Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja ostrzega. Już nie tylko "na wnuczka" Od początku roku doszło w regionie do 30 prób wyłudzeń tymi metodami - chodziło w sumie o kilkaset tys. zł. W pięciu przypadkach seniorzy uwierzyli naciągaczom i stracili w sumie ok. 180 tys. zł.
Tam frankowicze mogą się poskarżyć na bank Kredytobiorcy, którym bank nie chce uwzględnić ujemnego wskaźnika LIBOR lub żąda dodatkowego zabezpieczenia kredytu, powinni zwrócić się do UOKiK-u.
Metoda "na wnuczka" wciąż popularna Mimo kampanii informacyjnych i apeli policji osoby starsze nadal padają ofiarą oszustw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)