Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef włoskiej mafii aresztowany

0
Podziel się:

Trzy tygodnie wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z klanem Polverino.

Szef włoskiej mafii aresztowany
(CrazyD/iStockphoto)

Włoscy karabinierzy aresztowali w Hiszpanii jednego z bossów neapolitańskiej kamorry Giuseppe Polverino. * *Wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z jego klanem.

Włoski gangster był on na liście najbardziej poszukiwanych mafiosów. Wartość majątku zarządzanego przez jego klan szacuje się na miliard euro. 53-letni Giuseppe Polverino został schwytany w mieście Jerez de la Frontera w Andaluzji dzięki współpracy włoskiego wymiaru sprawiedliwości z hiszpańską Gwardią Cywilną. Razem z bossem klanu aresztowano Raffaele Vallefuoco, innego poszukiwanego mafiosa kamorry. Obu szukano w całej Europie.

Polverino, kierujący klanem w mieście Marano koło Neapolu, zbudował gigantyczne imperium finansowe z zysków z przemytu i handlu narkotykami.

W maju zeszłego roku na wniosek neapolitańskiej prokuratury dokonano prewencyjnego zajęcia części majątku jego gangu, zapisanego na inne osoby. Wśród zajętych dóbr było ponad 100 działek budowlanych, 175 apartamentów, 19 willi, 43 firmy i sklepy, hotele, gospodarstwa rolne. Ponadto wyszło na jaw, że klan inwestował pieniądze we włosko-hiszpańskie spółki handlowe, działające w sektorze spożywczym i budowlanym.

18 lutego włoskie media podały, że karabinierzy we współpracy z hiszpańskimi organami ścigania rozbili powiązany m.in. z klanem Polverino międzynarodowy gang handlarzy narkotykami, z liczną grupą kierowanych przez Polkę polskich kurierów. Odgrywali oni kluczową rolę w przemycie haszyszu i kokainy z Maroka do Hiszpanii i następnie do Włoch. Polka pośredniczyła między kurierami i bossami kamorry oraz dostarczała polskim przemytnikom samochody, którymi przewozili olbrzymie ilości narkotyków z Hiszpanii do Włoch. Łącznie zatrzymano podczas tej operacji ponad 20 osób.

Czytaj więcej o włoskiej mafii
Mafioso aresztowany, Włosi rozpaczają 53-letni Zagaria to jeden z najważniejszych szefów najgroźniejszego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.
Aresztowanie bossa - cios we włoską mafię? Zatrzymanie szefa mafii z Apulii to rezultat trwającego kilka lat śledztwa i ciąg dalszy operacji, z grudnia kiedy aresztowano 18 mafiosów.
Tysiąc lat więzienia dla członków włoskiej mafii To efekt śledztwa trwającego od ponad dwóch lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)