Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef poznańskich kibiców ma zarzuty

0
Podziel się:

Policja postawiła zarzuty Krzysztofowi M., pseudonim Litar, szefowi stowarzyszenia kibiców Wiara Lecha.

Szef poznańskich kibiców ma zarzuty
(PAP/Leszek Szymański)
bFfBQujp

Policja postawiła zarzuty Krzysztofowi M., pseudonim Litar, szefowi stowarzyszenia kibiców _ Wiara Lecha _. M. przed meczem reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej miał popychać i opluć mężczyznę, który przyszedł z rodziną na stadion.

Pokrzywdzeni zostali niedawno przesłuchani w charakterze świadków. - _ Krzysztof M. usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz publicznego znieważenia poprzez oplucie. Za czyny te grozi kara do roku pozbawienia wolności _ - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA POLICJI:

Do zdarzenia doszło przed meczem reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Poznaniu 17 listopada 2010 roku. _ Litar _ miał przeganiać z trybuny osoby ubrane w barwy narodowe. Na filmie zarejestrowanym przez monitoring stadionu widać, jak popycha jednego z kibiców i pluje mu w twarz. Zapis monitoringu, oprócz zeznań pokrzywdzonych, był podstawą postawienia zarzutów _ Litarowi _.

bFfBQujr

Sprawa napaści na kibiców reprezentacji została nagłośniona przez _ Gazetę Wyborczą _, która w styczniu opublikowała nagrania ze stadionowego monitoringu. Według gazety Krzysztofowi M. miało nie odpowiadać, że kibice w biało-czerwonych barwach trafili na trybunę dla zagorzałych kibiców Lecha, tzw. kocioł. Po publikacji Krzysztof M. w internetowym nagraniu przeprosił napadniętą rodzinę.

W związku z postawienie zarzutów Krzysztofowi M. władze poznańskiego klubu postanowiły zerwać umowę z firmą podejrzanego, która obsługuje catering na stadionie w czasie meczów i konferencji.

Pytany o dalszą współpracę z _ Wiarą Lecha _ wiceprezes klubu Arkadiusz Kasprzak, odparł: _ Stowarzyszenie +Wiara Lecha+ jest autonomiczną, niezależną od klubu organizacją. W tym temacie nie będziemy ingerować w ich decyzje, mówić co mają zrobić _.

bFfBQujx
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;zatrzymala;kiboli;lecha;i;legii,113,0,826225.html) Policja zatrzymała kiboli Lecha i Legii Zatrzymano 21 chuliganów, którzy tydzień temu brali udział w burdach w Bydgoszczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;rozmawial;z;klubami;bedzie;zamykal;stadiony,116,0,827252.html) Tusk rozmawiał z klubami. Będzie zamykał stadiony? Premier zapowiedział, że rząd będzie konsekwentnie walczyć z chuliganami stadionowymi. Nie cofnie się przed drastycznymi krokami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zero;litosci;dla;stadionowych;bandytow;tusk;pogrozi;klubom,82,0,826962.html) Zero litości dla stadionowych bandytów. Tusk pogrozi klubom? Premier spotka się z prezesami klubów piłkarskiej Ekstraklasy w sprawie bezpieczeństwa na stadionach.
bFfBQujS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)