Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef PiS: rzecznika wskaże komitet polityczny

0
Podziel się:

- Chciałbym podkreślić, że wyznaczenie rzecznika będzie miało charakter tymczasowy - podkreśla Jarosław Kaczyński.

Szef PiS: rzecznika wskaże komitet polityczny
(PAP/Leszek Szymański)
bEChbuut

Rzecznika PiS wyznaczy komitet polityczny partii; w tym tygodniu będzie jego posiedzenie - poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak wskazał, wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Adam Hofman powróci na to stanowisko. Wśród kandydatów wymienia się Marcina Mastalerka, Jadwigę Wiśniewską, Adama Bielana i Mariusza Antoniego Kamińskiego.

Kaczyński był pytany na konferencji, czy już wiadomo, kto zastąpi Hofmana w roli rzecznika. _ Zgodnie ze statutem partii rzecznika wyznacza komitet polityczny PiS, w tym tygodniu będzie posiedzenie komitetu politycznego _ - odpowiedział.

I kontynuował: _ Chciałbym podkreślić, że wyznaczenie rzecznika będzie miało charakter tymczasowy. My głęboko wierzymy w to, że Adam Hofman z tej sytuacji, w której się znalazł, po tym honorowym zachowaniu się - chciałbym, żeby inni się podobnie zachowali, choćby minister Nowak - po prostu powróci na swoje poprzednie stanowisko _.

bEChbuuv

Jak dodał, na razie sytuacja jest taka, że partia rzeczywiście rzecznika nie ma i trzeba będzie ten problem rozwiązać. _ Także proszę o chwilę cierpliwości _ - dodał Kaczyński. Pytany, kogo będzie rekomendował na rzecznika PiS, powtórzył prośbę o cierpliwość.

Rzecznik SLD Dariusz Joński twierdzi, że nowym rzecznikiem PiS będzie poseł Marcin Mastalerek. Jedni mówią, że nowy rzecznik będzie wielkim zaskoczeniem, inni, że niespodzianki nie będzie. Wśród kandydatów wymienia się również Jadwigę Wiśniewską i Mariusza Antoniego Kamińskiego, który jednak stanowczo zaprzecza.

Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński szuka kandydata wsród młodszych posłów PiS i wymienia tych, którzy jego zdaniem dobrze radzą sobie w kontaktach z mediami: Mariusza Kamińskiego, Jana Dziedziczaka, Marcina Mastalerka.

Zdaniem posła PiS Dawida Jackiewicza, rzecznik powinien być dyspozycyjny, czyli mieszkać w Warszawie i umieć zachować zimną krew w potyczkach z mediami, a zatem w każdej sytuacji.

bEChbuuB

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki kreśli tajemniczy portret przyszłego rzecznika: ma to być poważny parlamentarzysta w sensie powagi należnej urzędowi i raczej mężczyzna.

Według posła Platformy Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego, rzecznikiem PiS znowu będzie Adam, wprawdzie nie Hofman, ale też były rzecznik PiS. Chodzi o Adama Bielana.

Czytaj więcej w Money.pl
"Bieńkowska przyszła na gotowe i to zmarnowała" Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Polska może utracić 33 mld złotych z unijnych dotacji.
Kaczyński widzi problem wyludnionej Polski Na początku posiedzenia Rady Politycznej PiS członkowie tej partii uczcili minutą ciszy pamięć Marianny Popiełuszko
Są decyzje w PiS w sprawie Macierewicza Rzecznik PiS Adam Hofman przekonuje, że _ poseł ma zasługi historyczne, a jego życiorys mógłby obdzielić kilkunastu platformerskich opozycjonistów _.
bEChbuuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)