Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipn
06.02.2011 12:13

Szef pionu śledczego IPN straci stołek?

Wniosek prokuratora generalnego w tej sprawie musi zaakceptować prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gewitterkind/iStockphoto)

_ - Wniosek prokuratora generalnego w sprawie odwołania szefa pionu śledczego IPN Dariusza Gabrela jest sensowny _- ocenił doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, pytany przez dziennikarzy o stanowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego w tej sprawie.

Prokurator generalny Andrzej Seretem skierował taki wniosek do prezydenta Komorowskiego w grudniu 2010 r. Zgodnie z prawem, szefa pionu śledczego odwołuje i powołuje prezydent na wniosek prokuratora generalnego, działającego w porozumieniu z prezesem IPN.

_ - Kiedy patrzyłem na niektóre śledztwa IPN-u, to narastało we mnie takie przekonanie, które odnalazłem w tym wniosku prokuratora Seremeta, że podejmuje się pewne działania bardzo kosztowne _ - powiedział Nałęcz.

_ - Wydaje mi się, że skoro prokurator Seremet dochodzi do takiego wniosku i chciałby, nie zmieniając niczego w merytorycznych działaniach tego pionu, doprowadzić do bardziej racjonalnego wydawania pieniędzy i występuje z takim wnioskiem, to jest to wniosek sensowny _ - ocenił doradca prezydenta.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t110509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ipn;nowy;czlonek;krrit;to;tw;libero,20,0,673812.html) IPN: Nowy członek KRRiT to TW "Libero"

Zastrzegł, że nie zna stanowiska prezydenta w tej sprawie. - _ Nie jestem w stanie poinformować o stanowisku prezydenta. Kieruję się pewną znajomością osoby prezydenta i nie sądzę, żeby tutaj prokurator Seremet napotkał jakąś blokadę z jego strony _ - powiedział Nałęcz.

Prezydencki doradca o tej sprawie mówił w niedzielę także w programie Radia Zet _ Siódmy dzień tygodnia _. - _ Myślę, że tutaj też jest dosyć łatwo przewidzieć stanowisko prezydenta, który też jest zawodowym historykiem _ - powiedział Nałęcz.

Według medialnych doniesień, Seremet ocenia, że Gabrel źle kieruje pionem śledczym IPN. Ma chodzić o wszczynanie kolejnych kontrowersyjnych dochodzeń, które kosztują olbrzymie pieniądze, a efektów jak na razie nie ma, np. śledztwa w sprawie śmierci gen. Władysława Sikorskiego i jego ekshumację.

DARIUSZ GABREL

Tagi: ipn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz