Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef Pentagonu chce położyć kres pladze napaści seksualnych

0
Podziel się

Minister obrony Chuck Hagel wezwał kadetów Akademii Wojskowej w West Point, by wykorzenili plagę gwałtów.

Szef Pentagonu chce położyć kres pladze napaści seksualnych
(Public Domain/Wikimedia)
bDZPkWut

Minister obrony USA Chuck Hagel wezwał kadetów Akademii Wojskowej w West Point, by wykorzenili plagę napaści seksualnych w amerykańskich siłach zbrojnych. Napaści te nazwał zdradą _ świętych przysiąg _.

Według ogłoszonego w tym miesiącu raportu Pentagonu, w ubiegłym roku zgłoszono 3374 przestępstwa natury seksualnej, w których sprawcą lub ofiarą była osoba wojskowa, co w porównaniu z rokiem 2011 oznacza wzrost o blisko 6 proc. Jednak prowadzone w trybie poufnym ankiety wskazują, iż rzeczywista liczba niechcianych kontaktów seksualnych wyniosła w 2012 roku około 26 tys., podczas gdy rok wcześniej było ich 19 tys.

W reakcji na raport Hagel zapowiedział inspekcję w celu zapewnienia, by w miejscach pełnienia służby nie znajdowały się _ obraźliwe, poniżające materiały _, mogące zachęcać do agresji seksualnej.

bDZPkWuv

Hagel mówił kadetom West Point, że _ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni _ za dopilnowanie, by nie dochodziło do napaści seksualnych. _ Nie możemy zawieść się nawzajem i nie możemy zawieść tych mężczyzn i kobiet, którym przewodzimy _ - apelował, podkreślając, że absolwenci uczelni wojskowych muszą być pokoleniem przywódców, którzy położą kres takim szkodzącym wojsku zjawiskom, jak napaści seksualne, narkotyki i nadużywanie alkoholu.

Associated Press zwraca uwagę, że w tym miesiącu sierżant z West Point został oskarżony o potajemne nagrywanie na wideo i fotografowanie, m.in. w łazience, co najmniej kilkunastu kobiet w tej prestiżowej wojskowej uczelni.

Na początku maja prezydent Barack Obama wskazywał na konieczność zdecydowanego przeciwstawienia się przestępczości seksualnej w siłach zbrojnych USA, podkreślając, że wobec sprawców należy ściśle stosować przewidziane prawem sankcje karne i dyscyplinarne, w tym zwalnianie ze stanowisk i wydalanie ze służby.

Czytaj więcej w Money.pl

bDZPkWuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)