Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Szef parlamentu Ukrainy rozwiązał frakcję komunistów

0
Podziel się:

Podczas wczorajszej sesji doszło do incydentu, gdy deputowani z nacjonalistycznej partii Swoboda chcieli siłą usunąć z sali obrad przywódcę komunistów.

Szef parlamentu Ukrainy rozwiązał frakcję komunistów
(PrntScreen z LiveInfo)

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow rozwiązał frakcję parlamentarną Komunistycznej Partii Ukrainy (KPU). Jak oświadczył frakcja stała się ostatnio zbyt mała, by istnieć samodzielnie.

_ Mam nadzieję, że w ukraińskim parlamencie już nigdy nie będzie frakcji komunistycznej _ - powiedział Turczynow informując posłów o swej decyzji.

Przewodniczący parlamentu ogłosił, że w czerwcu frakcja komunistów zmniejszyła się do 23 deputowanych. _ To znacznie mniej, niż minimalna (wymagana) liczba członków frakcji. Na tej podstawie ogłaszam rozwiązanie frakcji Komunistycznej Partii Ukrainy _ - powiedział.

We wtorek Rada Najwyższa 232 głosami upoważniła Turczynowa do rozwiązania frakcji. Deputowani wnieśli także zmianę w regulaminie zezwalającą by frakcja, która stała się mniejsza niż najmniejsza frakcja utworzona na pierwszej sesji parlamentu, mogła być rozwiązana po 15 dniach od zmniejszenia się jej składu.

Podczas środowej sesji doszło do incydentu, gdy deputowani z nacjonalistycznej partii Swoboda chcieli siłą usunąć z sali obrad przywódcę KPU Petra Symonenkę za wypowiedzi o _ likwidacji przez ukraińskie siły rządowe obywateli w celu wykorzystania ich organów wewnętrznych do transplantacji _. Turczynow ogłosił wtedy 15-minutową przerwę i zwrócił się do przewodniczących frakcji o uspokojenie swych kolegów. Po przerwie Symonenki nie było już na sali.

8 lipca minister sprawiedliwości Ukrainy Pawło Petrenko poinformował, że jego resort zwrócił się do okręgowego sądu administracyjnego Kijowa o wydanie zakazu działalności KPU z uwagi na zebrane dowody nielegalnych działań tej partii. Petrenko zarzucił wtedy komunistom, że popierają organizacje terrorystyczne i prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Pamięć czarnych skrzynek nietknięta Według OVV dane z rejestratora rozmów w kokpicie pozostały nietknięte.
Ukraina liczy na sankcje wobec Rosji Saryusz-Wolski ocenił, że choć ukraińscy politycy są bardzo dyplomatyczni, to między wierszami można wyczuć niezadowolenie z zakresu i tempa i żal, że (zrobiono) za mało i za wolno.
Ukraina zmniejsza import gazu z UE Prezes ukraińskiej spółki paliwowej podkreślił, że sytuacja nie jest krytyczna dla Ukrainy, ponieważ główne dostawy zwrotne gazu z UE pochodzą ze Słowacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)