Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
anders fogh rasmussen
29.01.2014 10:44

Szef NATO Anders Fogh Rasmussen krytykuje Rosję za wywieranie presji na Ukrainę

Różni nas wiele spraw i tematów. Oczywiste jest, że rosyjskie stanowisko w sprawie rozszerzania NATO na wschód jest wrogie- mówił Rasmussen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

_ Umowa stowarzyszeniowa z Ukrainą byłaby dużym wzmocnieniem euroatlantyckiego bezpieczeństwa, bardzo żałuję, że do tego nie doszło. Powód takiej decyzji jest dobrze znany - presja, jaką Rosja wywierała na władze w Kijowie _ - mówił w rozmowie z gazetą _ Le Figaro _ sekretarz generalny NATO.

Rasmussen również potępił działania ukraińskiej milicji, która regularnie używa siły przeciwko demonstrantom. Zaapelował do władz w Kijowie, aby bronili niezależności swojego państwa i zacieśniali stosunki z NATO i Unią Europejską.

Na koniec rozmowy ponownie skrytykował Rosję, ale tym razem za jej politykę w stosunku do państw Europy Wschodniej. - _ Różni nas wiele spraw i tematów. Oczywiste jest, że rosyjskie stanowisko w sprawie rozszerzania NATO na wschód jest wrogie _ - mówił Rasmussen.

Władze Ukrainy w listopadzie zeszłego roku wstrzymały przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, uzasadniając to obawą przed pogorszeniem relacji gospodarczych z Rosją. Unia deklaruje, że nadal chce podpisać z Ukrainą umowę, ale oczekuje od władz w Kijowie jasnego zobowiązania, że chcą one zawrzeć tę umowę.

Czytaj więcej w Money.pl
Były prezydent Litwy: UE zdradza Ukrainę Zdaniem byłego prezydenta UE powinna zrobić wszystko, by uniemożliwić wtrącanie się Rosji w sprawy Ukrainy. - _ Unia ma podjąć kroki odwetowe, być może wprowadzić sankcje ekonomiczne, czy finansowe. _
Ławrow wzywa do reakcji przeciw faszystom Szef rosyjskiego MSZ wezwał kraje Unii Europejskiej do potępienia działań ukraińskich faszystów.
Moskwa oskarża Janukowycza o kapitulację Kreml atakuje demonstrantów, a wpływowy dziennik _ Kommiersant _ komentuje propozycje, jakie prezydent Ukrainy złożył liderom opozycji.
Tagi: anders fogh rasmussen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz