Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MSZ zapowiada kontrolę antykorupcyjną

0
Podziel się:

Radosław Sikorski zapowiedział też wyrzucenie ze służby zagranicznej zatrzymanej urzędniczki MSZ.

Szef MSZ zapowiada kontrolę antykorupcyjną
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJUExNN

Naczelniczka Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - zatrzymana przez CBA z powodu podejrzenia korupcji - zostanie jeszcze dziś wydalona ze służby zagranicznej - zapowiedział szef MSZ Radosław Sikorski.

Szef MSZ zapowiedział też kontrolę wszystkich przetargów, które przeprowadzała zatrzymana naczelniczka. Szef dyplomacji pytany w środę rano w radiowej Trójce, _ czy MSZ jest przeżarte rakiem korupcji _, odpowiedział: _ Niestety chyba tak. W wyniku działań i bliskiej współpracy z CBA została zatrzymana pracownica ministerstwa, która jeszcze dziś zostanie wydalona ze służby zagranicznej _. Jak dodał, straciła ona _ nieposzlakowaną opinię _.

_ Za każdym razem będziemy współpracowali z CBA, (będziemy) twardo wyciągać w takich przypadkach konsekwencje wobec winnych _ - zapewnił Sikorski. CBA zatrzymało we wtorek 18 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP.

bEJUExNP

Do zatrzymań doszło we wtorek rano na terenie całego kraju. Wśród zatrzymanych są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/m240252.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wielki;nalot;cba;na;wspolorganizatorow;polskiej;prezydencji;w;unii,8,0,1424392.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wielki nalot CBA na współorganizatorów polskiej prezydencji w Unii Funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt firm, w tym siedzibę CAM Media, kojarzoną z byłym ministrem transportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m204377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja;w;polsce;premier;sluzby;wziely;sie;ostro;za;wytrzebienie;korupcji,96,0,1424224.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Wzięliśmy się za wytrzebienie choroby" Premier zapowiedział bardzo twarde i konsekwentne działania m.in. CBA zmierzające do przerwania trwającego od wielu lat procederu korumpowania przez polskie i zagraniczne firmy informatyczne urzędników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m277967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/msz;zamyka;sprawe;atakow;na;ambasady,56,0,1422392.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MSZ zamyka sprawę ataków na ambasady Polska utrzymuje z Rosją normalne kontakty. W grudniu ma przyjechać do Polski szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow.
bEJUExOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)