Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MON szykuje samochodową rewolucję

0
Podziel się:

Luksusowe terenówki mają służyć żołnierzom liniowym, a nie generałom i urzędnikom.

Szef MON szykuje samochodową rewolucję
(Grzegorz Rogiński/KPRM.)
bEKMYfZx

Koniec z luksusowymi samochodami w polskiej armii - zapowiada minister obrony narodowej. Tomasz Siemoniak zdecydował, że 20 luksusowych samochodów terenowych, które posiada polskie wojsko, będzie służyć dowódcom jednostek liniowych, a nie generałom i urzędnikom resortu obrony.

Tomasz Siemoniak podkreśla, że nakazał zwrócić uwagę na szczegóły zamówienia podczas kolejnego zakupu aut dla armii. Szef MON przyznał, że planowane są zakupy samochodów ciężarowych i terenowych. _ Jasno wskazałem, jakim kryterium powinny odpowiadać. Nikt się nie odważy na podobną rzecz jak z tymi luksusowymi samochodami terenowymi _ - powiedział Siemoniak.

Minister tłumaczy, że przekazał luksusowe samochody dowódcom jednostek, bo od czasu ujawnienia sprawy luksusowych _ terenówek _ przez media samochody stały praktycznie nieużywane. Siemoniak przyznał, że standard tych aut jest za wysoki nawet do przewożenia ministrów. _ Nie miałem wpływu na tą decyzję, one fizycznie już są i lepiej, żeby jeździły niż stały. Każdy się z tym zgodzi _ - stwierdził minister obrony.

bEKMYfZz

Siemoniak przyznał, że informacje mediów spowodowały, że luksusowe auta ukryto w garażach i używano ich rzadko przy okazji wizyt delegacji zagranicznych. Media opisywały, że za każdy z tych samochodów kosztował ponad 250 tysięcy złotych i był wyposażony między innymi w skórzane siedzenia i podgrzewane szyby.

O sytuacji w MON czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t90549.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mon;alarmuje;zolnierze;uciekaja;z;wojska,222,0,914142.html) MON alarmuje: Żołnierze uciekają z wojska Ministerstwo powołało specjalny zespół, który ma znaleźć wyjście z sytuacji - poinformował rzecznik prasowy ministerstwa Jacek Sońta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t90548.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mon;sie;chwali;zolnierze;biedniejemy,26,0,844058.html) MON się chwali. Żołnierze: biedniejemy Warunki życia żołnierzy wyraźnie poprawiły się w ostatnich latach, mimo braku podwyżki uposażenia - przekonuje MON
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t155641.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/general;waldemar;skrzypczak;bedzie;doradca;ministra;mon,52,0,900660.html) Odszedł przez Klicha. Teraz wraca do MON Były dowódca Wojsk Lądowych generał Waldemar Skrzypczak wraca do Ministerstwa Obrony Narodowej.
bEKMYgaa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)