Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef kijowskiej milicji odwołany za akcję na majdanie

0
Podziel się:

Został on tymczasowo odsunięty od pełnienia obowiązków, do czasu zakończenia wewnętrznego śledztwa.

Szef kijowskiej milicji odwołany za akcję na majdanie
(kmu.gov.ua)

Szef milicji w Kijowie Wałerij Koriak został odsunięty od pełnienia obowiązków za użycie siły wobec demonstrantów na Euromajdanie 30 listopada - poinformował w poniedziałek premier Ukrainy Mykoła Azarow.

_ - Po wydarzeniach w nocy z piątku na sobotę zwolniony został naczelnik milicji, a ze wszystkimi (jego) współpracownikami z całą surowością przeprowadzono pracę uświadamiającą _ - oświadczył Azarow na spotkaniu z ambasadorami państw UE, USA i Kanady w Kijowie.

Agencja Interfax-Ukraina informuje, że Koriak sam zwrócił się na kolegium MSW do szefa tego resortu Witalija Zacharczenki o rozpatrzenie kwestii jego odwołania. Po kolegium Zacharczenko poinformował, że Koriak został tymczasowo odsunięty od pełnienia obowiązków, do czasu zakończenia wewnętrznego śledztwa.

Azarow zapewniał na poniedziałkowym spotkaniu z ambasadorami, że ani on, ani prezydent Wiktor Janukowycz nie wiedzieli o planach rozpędzenia przez milicję w sobotę nad ranem ludzi zebranych na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

Po sobotnim rozpędzeniu protestu na Majdanie Niepodległości, gdzie ucierpieli także obywatele Polski, do starć z milicją doszło w Kijowie w niedzielę, gdy ludzie zaatakowali budynki państwowe, w tym siedzibę prezydenta Janukowycza.

Ukraińska opozycja twierdzi, że administrację prezydencką zaatakowali wynajęci przez władze prowokatorzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz potępił działania milicji Zapewnił również, że winni zostaną ukarani.
Prezydent Ukrainy wydał odezwę do narodu Wiktor Janukowycz wyraził oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie dzisiaj rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".
Tysiące protestujących na ulicach Kijowa Po decyzji prezydenta Janukowycza, tłum domaga się jego odwołania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)