Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef BBN i szef RBN Izraela rozmawiali o konflikcie wokół strefy Gazy

0
Podziel się:

Rozmowa odbyła się w czwartek z inicjatywy strony izraelskiej - podano. Gen. Amidror poinformował szefa BBN o wydarzeniach ostatnich dni wokół Strefy Gazy.

Szef BBN i szef RBN Izraela rozmawiali o konflikcie wokół strefy Gazy
(PAP/EPA)

Szef BBN Stanisław Koziej rozmawiał telefonicznie z szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, doradcą premiera Izraela ds. bezpieczeństwa gen. Jaakowem Amidrorem o konflikcie wokół strefy Gazy - poinformowało w piątek BBN.

Rozmowa odbyła się w czwartek z inicjatywy strony izraelskiej - podano. Gen. Amidror poinformował szefa BBN o wydarzeniach ostatnich dni wokół Strefy Gazy, w tym o intensywnym ostrzale rakietowym terytorium Izraela i o ofiarach cywilnych, a także o kontrdziałaniach strony izraelskiej - poinformowano.

_ - Szef BBN wyraził zaniepokojenie narastaniem kryzysu i intensyfikacją konfliktu zbrojnego. Potwierdził jednocześnie prawo Izraela do adekwatnej obrony przez atakami terrorystycznymi i wyraził nadzieję, że dotychczas zastosowane przez Izrael środki okażą się skuteczne i wystarczające do powstrzymania Hamasu przed kolejnymi atakami i nie dojdzie do dalszej eskalacji konfliktu _ - napisano w komunikacie.

Koziej przekazał gen. Amidrorowi kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar z Kiriat Malahi. Trzech Izraelczyków zginęło w czwartek rano, gdy pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy uderzył w budynek mieszkalny na południu Izraela. W ataku zginęli mieszkańcy izraelskiej miejscowości Kiriat Malahi, położonej 20 km na północ od Gazy.

Były to pierwsze ofiary po stronie Izraela, od kiedy w środę izraelskie wojsko rozpoczęło operację pod nazwą _ Filar Obrony _. Jest ona wymierzona przeciwko palestyńskim ekstremistom w Strefie Gazy. Według palestyńskich źródeł wcześniej w izraelskim nalocie śmierć poniosło trzech Palestyńczyków.

Samoloty izraelskie dokonały w piątek nad ranem nowych zmasowanych nalotów na miasto Gaza - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne zmobilizowały 30 tysięcy rezerwistów.
Islamiści wystrzelili rakiety na Tel Awiw Pierwszy raz od 1991 roku ogłoszono alarm lotniczy.
Widmo wojny na Bliskim Wschodzie - _ Inwazja lądowa na Strefę Gazy jest zdecydowanie możliwą opcją _ - powiedział rzecznik izraelskich sił zbrojnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)