Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt NATO. Zachód unika konfrontacji zbrojnej z Rosją

0
Podziel się:

- Kanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec zawsze twierdzili, że nie widzą możliwości dla wojskowego rozwiązania konfliktu - poinformował przedstawiciel niemieckich władz.

Szczyt NATO. Zachód unika konfrontacji zbrojnej z Rosją
(Peter Mulligan/Flickr)
bEJunLkR

Wysyłania broni na Ukrainę ani członkostwa tego kraju w NATO nie ma w agendzie szczytu Sojuszu, który odbędzie się w czwartek i piątek w Walii - poinformował dziś anonimowo przedstawiciel niemieckiego rządu.

_ - Kanclerz (Niemiec Angela Merkel)
i minister spraw zagranicznych (Frank-Walter Steinmeier) zawsze twierdzili, że nie widzą możliwości dla wojskowego rozwiązania konfliktu _ - powiedział przedstawiciel niemieckich władz, zachowując anonimowość.

Zastrzegł, że nie wie o żadnej propozycji jakiegokolwiek państwa NATO o dostarczaniu broni na Ukrainę, _ chociaż nie wyklucza, iż zostały złożone dwustronne propozycje _.

bEJunLkT

Wykluczył również, iż kwestia członkostwa Ukrainy w NATO będzie poruszana na najbliższym szczycie Sojuszu. Ukraina _ jest jednym z najważniejszych partnerów NATO _, wnosząc wkład w zagraniczne operacje, w tym w Afganistanie - podkreślił przedstawiciel niemieckich władz. Dodał jednak, że _ niemiecka polityka w tej sprawie nie zmieniła się i kwestii członkostwa Ukrainy w NATO nie ma w agendzie _ szczytu.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO powinno zbroić Ukrainę? Odpowiedzi zaskakują Wyniki sondażu opublikowano w związku z rozpoczynającym się za dwa dni szczytem w Newport w Wielkiej Brytanii.
"NATO i USA mogą być zagrożeniem dla Rosji" _ - USA chcą poważnie wzmocnić grupę swoich wojsk w państwach nadbałtyckich _ - powiedział Michaił Popow.
NIK skontroluje natowską instytucję O przeprowadzeniu przeglądu partnerskiego w IBAN zdecydowała Rada Północnoatlantycka. Koszty kontroli zostaną pokryte z budżetu NATO.
bEJunLlu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)