Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt nato
20.08.2014 06:16

Szczyt NATO w Walii. Ponad 9 tys. policjantów będzie dbać o bezpieczeństwo

Służby porządkowe liczą się z protestami. - Większość demonstracji będzie pokojowa, ale będą też ludzie, którzy będą dążyli do destrukcyjnych działań lub wyrządzenia szkody - powiedział szef zabezpieczania szczytu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rii Schroer / Rex Features/EAST NEWS)

9500 policjantów będzie strzegło bezpieczeństwa szefów państw, ministrów, ekspertów i innych gości, którzy na początku września przybędą do Walii na szczyt Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) - poinformowała wczoraj brytyjska policja.

Służby porządkowe liczą się z protestami. - _ Większość demonstracji będzie pokojowa i legalna, ale będą też ludzie, którzy będą dążyli do destrukcyjnych działań lub wyrządzenia szkody _ - powiedział szef operacji zabezpieczania szczytu Chris Armitt podczas konferencji prasowej w Londynie.

Według niego należy się liczyć z próbami wtargnięcia do hotelu Celtic Manor w Newport, w którym będą obradować uczestnicy szczytu. Takie próby będą karane aresztem - zapowiedział. Wokół hotelu już wzniesiono ogrodzenie o długości 13,5 km. Podobne zabezpieczenie wzniesiono też w Cardiff wokół miejsc, w których odbędą się niektóre związane ze szczytem wydarzenia.

Obrady będą relacjonowane przez około 2000 dziennikarzy, a przy jego organizacji i przebiegu będzie pomagać około 10 tys. personelu.

Głównymi tematami szczytu NATO w dniach 4-5 września będą: sytuacja w Afganistanie, kryzys ukraiński oraz przyszła rola Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Największy protest Brytyjczyków od 2011 roku Związki twierdzą, że będzie to największy protest od czasu demonstracji i strajków przeciwko reformie emerytur w końcu listopada 2011 roku.
Merkel o Rosji: Rozumiem niepokój w Europie Agencja dpa odnotowuje zarazem, że Merkel ponownie wypowiedziała się przeciwko bazom wojskowym NATO w Europie Wschodniej.
Decyzja o bazach NATO w Polsce za miesiąc? _ Mamy nadzieję, że zapadną m.in. decyzje dotyczące wysuniętego bazowania logistyki - sprzętu, różnych magazynów z zaopatrzeniem wojsk sojuszniczych na terenie naszego kraju i Państw Bałtyckich _.
Tagi: szczyt nato, walia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz