Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Syrii. Rosja skrytykowała słowa Obamy

0
Podziel się:

Rzecznik rosyjskiego MSZ stwierdził, że jednostronne użycie siły, bez zgody ONZ, będzie stanowiło poważne naruszenie prawa międzynarodowego i przyniesie kolejne ofiary.

Sytuacja w Syrii. Rosja skrytykowała słowa Obamy
(gudmd.haralds/CC/Flickr)
bEISSUYB

Rosja ostro skrytykowała wystąpienie prezydenta USA Baracka Obamy, w którym mówił on o możliwej _ ograniczonej _ interwencji wojskowej przeciwko Syrii. _ Te groźby są nie do przyjęcia _ - oświadczył dzisiaj nocy rzecznik MSZ Rosji.

Aleksandr Łukaszewicz powiedział, że jednostronne użycie siły, bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ, będzie stanowiło poważne naruszenie prawa międzynarodowego, utrudni polityczne rozwiązanie konfliktu w Syrii i przyniesie kolejne ofiary.

Rosja jest głównym sojusznikiem Syrii. W Radzie Bezpieczeństwa ONZ wraz z Chinami blokuje rezolucje mające na celu potępienie i wywarcie presji na syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada.

bEISSUYD

Władze w Moskwie sprzeciwiają się również jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz w konflikt syryjski. Tłumaczą, że nie bronią reżimu Asada, ale stoją na stanowisku, że jego odejście od władzy nie może być warunkiem podjęcia rozmów pokojowych. Wyrażają też obawy, że próżnię w Syrii po ewentualnym odejściu Asada mogą wypełnić ugrupowania terrorystyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci ONZ opuścili Syrię. Zapowiadają... Pod Damaszkiem inspektorzy prowadzili badania dotyczące ataku chemicznego.
Barack Obama się waha, ale krytykuje ONZ Prezydent USA uważa, że Rada Bezpieczeństwa nie spełniła swojego zadania, bo nie potrafi działać w przypadku pogwałcenia ustalonych zasad.
Syria odpowiada Stanom Zjednoczonym Syryjskie władze twierdzą, że Amerykanom wcale nie chodzi o ochronę ludności cywilnej.
bEISSUZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)