Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.01.2014 08:40

Sytuacja w Sudanie. Konsul generalny Rosji zaatakowany nożem

Do ataku doszło w Sudanie. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych nie komentuje sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(danxoneil/cc BY 2.0/ flickr)

Polityk i jego żona zostali napadnięci w Chartumie przez mężczyznę z Republiki Środkowoafrykańskiej - poinformowała sudańska policja. Według jej komunikatu napastnik wcześniej dowiedział się, że jego pozostały w ojczyźnie brat został zabity przez wojska europejskie, i dlatego postanowił dokonać zemsty, atakując kogoś z Zachodu.

Policja dodała, że konsul i jego małżonka są w stanie stabilnym. Granicząca z Sudanem Republika Środkowoafrykańska w marcu ubiegłego roku pogrążyła się w chaosie po wejściu do stolicy kraju Bangi rebeliantów ze zdominowanej przez muzułmanów koalicji Seleka, co zapoczątkowało falę zabójstw i rabunków. Francja wysłała do tej swej byłej kolonii wojsko do ochrony własnych obywateli oraz wsparcia sił pokojowych z innych państw afrykańskich, które próbują przeciwdziałać aktom przemocy.

Również Unia Europejska obiecała skierować do Republiki Środkowoafrykańskiej swych żołnierzy. Oddziałów rosyjskich tam nie ma. - _ Nie było żadnego innego motywu niż zemsta za śmierć brata _ - głosi policyjny komunikat. Dyżurny urzędnik w ambasadzie Rosji w Chartumie oświadczył, że nie może skomentować tego zdarzenia. Na razie nie udało się też uzyskać komentarza od rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostawy gazu zagrożone? Są takie obawy W razie przejęcia przez ukraińską opozycję kontroli nad systemem przesyłu gazu Ukrainy, to Rosja będzie musiała tłumaczyć się przed UE za niewywiązywanie się z zobowiązań - uważają eksperci.
Weronika Marczuk martwi się o rodzinę na Ukrainie _ Moja 17-letnia chrześnica czuwała na Majdanie każdego dnia. Sama nie mogę pojechać na Ukrainę, bo zostanę uznana za obcego agenta _ - mówi gwiazda.
Rosja ostrzegła Stany Zjednoczone przed ingerencją _ - Zwróciłem uwagę Johna Kerry'ego. Mam nadzieję, że mnie usłyszał _ - oświadczył szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz