Notowania

Przejdź na
rosji
22.02.2013 12:45

Sytuacja w Rosji. Urzędnikom zlikwidują zagraniczne konta

Rosyjski parlament może zakazać urzędnikom posiadania kont w zagranicznych bankach. Projekt ustawy wniósł do Dumy Państwowej prezydent Władimir Putin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Rosyjski parlament może zakazać urzędnikom posiadania kont w zagranicznych bankach. Projekt ustawy wniósł do Dumy Państwowej prezydent Władimir Putin. Podobne przepisy już obowiązują w stosunku do posłów i senatorów.

Nowe przepisy miałyby dotyczyć szefów urzędów centralnych a także ich zastępców. Na proponowanej liście znaleźli się również prokuratorzy, członkowie zarządów korporacji państwowych a także ich rodziny. Chodzi głównie o konta w zagranicznych bankach oraz zagraniczne papiery wartościowe.

Od momentu wejścia ustawy w życie wszyscy, których ona dotyczy będą mieli 3 miesiące na zamknięcie kont i sprzedaż papierów wartościowych. W inny przypadku stracą stanowiska. Prezydencki projekt uznawany jest za łagodniejszy wariant podobnej ustawy przygotowanej przez Dumę. Posłowie chcieli karać urzędników wysokimi grzywnami, a nawet więzieniem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;putin;podpisal;ustawe;o;kremlowskich;starcach,207,0,1225167.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ustawa o "kremlowskich starcach" podpisana Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę wydłużającą wiek emerytalny dla wysokich rangą urzędników państwowych z 60 do 70 lat, nazywaną przez przeciwników prezydenta ustawą o "kremlowskich starcach".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;ociemniala;nastolatka;na;blogu;krytykuje;ustawe;o;adopcji,54,0,1232182.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skrytykowała pomysł samego Putina Od 6 stycznia jej wpis na blogu w tej sprawie oraz list otwarty do prezydenta Władimira Putina przykuwają uwagę mediów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;testuje;zachod;przestancie;udawac,207,0,1247695.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin testuje Zachód. "Przestańcie udawać" -_ Dotychczasowe podejście Zachodu do Rosji Władimira Putina już się nie sprawdza _- pisze politolog Lilia Szewcowa w _ Financial Timesie _.
Tagi: rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz