Notowania

konflikt w po
28.02.2013 14:14

Sytuacja w Platformie Obywatelskiej. Obraduje zarząd krajowy

Politycy z zarządu PO, są przekonani, że po spotkaniu wyjdzie jasny sygnał do społeczeństwa, że partia kończy wewnętrzne spory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Po godz. 13 w kancelarii premiera zebrał się zarząd krajowy PO. Premier Donald Tusk oraz politycy z władz Platformy mają rozmawiać o bieżącej sytuacji partii oraz o kalendarzu wewnętrznych wyborów.

Według rzecznika rządu Pawła Grasia tematem spotkania będzie to, co działo się wokół kwestii związków partnerskich oraz ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina (uznawanego za lidera partyjnych konserwatystów).

O podziale wśród posłów PO, do którego doszło w sprawie projektowanych przepisów dotyczących związków partnerskich, premier rozmawiał w ubiegłym tygodniu z klubem Platformy, a także z grupą jej konserwatywnych posłów.

Po spotkaniach Tusk ocenił, że widzi realną szansę na przygotowanie w PO jednego umiarkowanego projektu o związkach partnerskich. Jednocześnie premier stwierdził, że minister Gowin _ będzie musiał dostosować się do reguł obowiązujących w PO _.

Politycy z zarządu PO, z którymi rozmawiała, są przekonani, że po spotkaniu wyjdzie jasny sygnał do społeczeństwa, że Platforma przestaje zajmować się sobą i kończy wewnętrzne spory.

Według szefa klubu PO Rafała Grupińskiego zarząd nie zajmie się żadnymi kwestiami personalnymi.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/175/m201135.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ewa;kopacz;ambicje;sa;dobre;ale;nie;te;chorobliwe,82,0,1259858.html) *Kopacz o chorobliwych ambicjach kolegów * Kierownictwo Platformy Obywatelskiej spotyka się dzisiaj o godz. 13.00. - _ Będzie normalny zarząd, będziemy rozmawiali o bieżącej sytuacji, na pewno podsumujemy ostatnie rozmowy pana premiera z posłami konserwatywnymi, ale przede wszystkim będziemy rozmawiać o wyborach w partii, o charakterze, sposobie tych wyborów, o kalendarzu tych wyborów _ - powiedział Grupiński dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, zostanie też ustalony termin posiedzenia najbliższej Rady Krajowej.

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz z zarządu PO powiedziała, że spotkanie zarządu partii jest _ naturalne i normalne _. - _ Będzie ono dotyczyło spraw organizacyjnych, czyli przygotowań do wyborów partyjnych, ale też do wyborów europejskich _ - podkreśliła.

Szef regionu opolskiego Leszek Korzeniowski powiedział, że członkowie zarządu nie otrzymali lity tematów, którymi będą się zajmować na posiedzeniu. - _ Czekamy na to, co powie premier Tusk, wszystko będzie jasne po zakończeniu zarządu _ - stwierdził.

Władze PO mają m.in. dyskutować o przygotowaniach do wewnętrznych partyjnych wyborów w 2014 r. Omówią zapewne kwestię ewentualnego wprowadzenia powszechnych wyborów przewodniczącego - szefa PO wybieraliby w takim wypadku wszyscy członkowie partii, a nie - tak jak dotychczas - Konwencja Krajowa, czyli m.in. delegaci z regionów.

Według sekretarza generalnego PO Andrzeja Wyrobca wybory przewodniczącego PO powinny odbyć się najpóźniej w kwietniu 2014 r., ze względu na majowe wybory do europarlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin jest słaby, a ze Schetyną porozmawia Tusk Julia Pitera szczerze mówi, co dzieje się w PO.
Tusk daje na kredyty. Tak pokona kryzys? Będzie łatwiej o pożyczkę w banku. Ponad 8 mld złotych pobudzi gospodarkę?
Jadwiga Staniszkis dla Money.pl: Tusk podjął bardzo dobre decyzje Profesor w zaskakujący sposób komentuje zmiany w rządzie. Odsłania kulisy awansów i dymisji.
Tagi: konflikt w po, rafał grupiński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz