Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
08.02.2012 07:42

Sytuacja w Pakistanie. Premier nie stanie przed sądem

Yousuf Raza Gilani odwołał się od decyzji nakazującej mu stawienie się przed Sądem Najwyższym, który ma oskarżyć go o obrazę sądu za odmowę wszczęcia postępowania korupcyjnego przeciwko prezydentowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd ten ma oskarżyć go o obrazę sądu za odmowę wszczęcia postępowania korupcyjnego przeciwko prezydentowi.

Yousuf Raza Gilani odwołał się od decyzji nakazującej mu stawienie się przed Sądem Najwyższym. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy nakazał Gilaniemu stawienie się 13 lutego na przesłuchanie, w czasie którego ma zostać oskarżony o obrazę sądu. Powodem jest fakt, że Gilani od dwóch lat odmawia wszczęcia postępowania przeciw prezydentowi.

Gilani już 19 stycznia po raz pierwszy stawił się przed Sądem Najwyższym. Jak pisze AFP, grozi mu sześć lat więzienia i dymisja. Sąd Najwyższy anulował w 2009 roku dekret o amnestii z 2007 roku, uwalniającej Zardariego od zarzutu sprzeniewierzenia w latach 90. funduszy publicznych i przekazania ich na konta w Szwajcarii.

Premier Gilani od dwóch lat odmawia wznowienia postępowania przeciwko Zardariemu, w tym wystąpienia do szwajcarskich władz o pomoc prawną. Argumentuje, że Zardari, współprzewodniczący rządzącej Pakistańskiej Partii Ludowej, jako głowa państwa korzysta z immunitetu.

Rząd Gilaniego to najdłużej działająca cywilna administracja w Pakistanie. Jest on jednak bardzo niepopularny, krytykowany za korupcję i nieudolność.

O Pakistanie czytaj w Money.pl
Amerykanie bombardują w pobliżu miasta Dziesięciu ludzi, przypuszczalnie bojowników talibskich, zginęło w środę w pakistańskim Północnym Waziristanie w ostrzale z amerykańskiego samolotu bezzałogowego.
Stąd ruszają terroryzować Afganistan Terytoria plemienne na północnym zachodzie Pakistanu są wykorzystywane jako bazy wypadowe przez talibów afgańskich.
Paczka z wąglikiem w rezydencji premiera Do rezydencji premiera Pakistanu wysłano paczkę, która zawierała bakterie wąglika.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz