Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Libii. Zamordowano szefa wywiadu wojskowego w Bengazi

0
Podziel się:

Według rozmówcy AP Gaziri, który objął stanowisko szefa wywiadu wojskowego zaledwie w zeszłym miesiącu, został zastrzelony przed domem swoich krewnych.

Sytuacja w Libii. Zamordowano szefa wywiadu wojskowego w Bengazi
(Polaris/East News)

Szef wywiadu wojskowego w Bengazi, pułkownik Fetallah al-Gaziri, został zastrzelony wczoraj wieczorem, gdy składał wizytę swej rodzinie w Darnie, na północnym-wschodzie Libii.

_ - Nieznani napastnicy, którzy strzelali do pułkownika Fetallaha Adbel-Rahima al-Gaziriego zabili go na miejscu _ - powiedział anonimowy informator z libijskich służb bezpieczeństwa w rozmowie z AFP.

Według rozmówcy AP Gaziri, który objął stanowisko szefa wywiadu wojskowego zaledwie w zeszłym miesiącu, został zastrzelony przed domem swoich krewnych.

Informacje te potwierdził rzecznik sił bezpieczeństwa w Bengazi, podpułkownik Ibrahim al-Szara.

Darna jest bastionem islamskich ekstremistów z milicji Ansar al-Szaria, której przypisuje się liczne ataki i akty przemocy - podaje AP.

Od libijskiej rewolucji, która w 2011 roku obaliła reżim Muammara Kadafiego, wschód Libii, a zwłaszcza Bengazi, stały się teatrem nieustannych ataków i zabójstw - pisze AFP.

W ostatnich miesiącach w atakach na wojskowych, policjantów, sędziów, urzędników i pracowników mediów w Bengazi i w Darnie zginęło ponad 300 osób. Władzom nie udało się ująć sprawców tych zamachów.

W ubiegłym roku w Bengazi zabity został ambasador USA w Libii Christopher Stevens i dwóch innych Amerykanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Potężny wybuch w składzie amunicji w Libii Do wybuchu w pobliżu miasta Sabha doszło, gdy grupa libijskich cywilów i imigrantów z krajów afrykańskich próbowała ukraść amunicję, aby pozyskać z niej miedź.
Premier ostrzega: Rządowi grozi bankructwo - _ Stoimy w obliczu kryzysu finansowego _ - powiedział Zidan, dodając, że rząd może zostać zmuszony do skorzystania z pożyczek.
Krwawe starcia w Libii. Dziś początek strajku W rezultacie starć co najmniej 43 osoby poniosły śmierć a ponad 450 zostało rannych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)