Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
liban
25.09.2014 11:55

Sytuacja w Libanie. Wojsko ujęło 450 domniemanych islamistów

Syryjscy dżihadyści często przekraczają słabo kontrolowaną granicę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły zbrojne Libanu poinformowały, że przeszukano obóz położony niedaleko granicy z Syrią, nie podano żadnych szczegółów.

Libańskie władze starają się nie dopuścić do tego, by dżihadyści utworzyli swą bazę w miejscowości Arsal, oddalonej o kilkanaście kilometrów na zachód od granicy z Syrią, gdzie od ponad trzech lat trwa wojna domowa.

W sierpniu doszło do walk między islamistami z Syrii a libańskim wojskiem. Podczas starć, w których zginęło kilkadziesiąt osób, bojownicy pojmali grupę żołnierzy i dotąd zabili trzech z nich. Zakłada się, że przetrzymują jeszcze kilkunastu jeńców.

Syryjscy rebelianci często przekraczają nieszczelną granicę libańską. W Arsal zatrzymują się na leczenie lub odpoczynek, przebywa tam również kilkadziesiąt tysięcy syryjskich uchodźców.

Przez ostatnie dwa tygodnie armia libańska aresztowała setki ludzi, głównie Syryjczyków, podejrzewanych o przynależność do ekstremistycznych ugrupowań takich jak powiązany z Al-Kaidą Front al-Nusra, który walczy w Syrii przeciw siłom reżimu Baszara el-Asada.

Sunniccy rebelianci i inne ugrupowania w Syrii oskarżają armię libańską o współpracę z Hezbollahem, radykalną milicją szyicką, która wysłała swych bojowników do Syrii do walki po stronie Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama w sytuacji bez wyjścia? Musi... _ Niewielu prezydentów było równie niechętnych co Obama, by demonstrować siłę USA za granicą _ - pisze amerykański dziennik.
Ataki lotnicze USA. Hezbollah przeciwny _ - Jesteśmy przeciwko amerykańskiej interwencji wojskowej w Syrii - _powiedział Nasrallah.
Liban nie wytrzymuje napływu Syryjczyków Dla 50 proc. dzieci syryjskich uchodźców mimo wysiłków libańskich władz zabrakło miejsc w szkołach tego kraju.
Tagi: liban, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz