Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Iranie. Powstanie system partyjny?

0
Podziel się:

Podejmowane w przeszłości próby rozbijały się o sprzeciw islamskiego establishmentu.

Sytuacja w Iranie. Powstanie system partyjny?
(Mojtaba Salimi/CC/Wikimedia)

Prezydent Iranu Hasan Rowhani zaapelował o wprowadzenie w kraju demokratycznego systemu wielopartyjnego - poinformowała państwowa agencja prasowa IRNA.

_ - Nie możemy przecież regulować politycznych spraw Iranu bez partii politycznych _ - oświadczył Rowhani w Teheranie, dodając, że obywatele powinni wiedzieć, jakie poglądy reprezentują konkretne ugrupowania.

W Iranie istnieje wiele frakcji politycznych, ale brakuje klasycznego systemu partyjnego. W ostatnich latach zdelegalizowano nieliczne ugrupowania proreformatorskie, którym zarzucono brak lojalności wobec islamskiej elity politycznej - przypomina agencja dpa.

Podejmowane w przeszłości próby wprowadzenia systemu wielopartyjnego rozbijały się właśnie o sprzeciw islamskiego establishmentu, który odrzuca taki model sceny politycznej jako oparty na szkodliwych wzorcach z Zachodu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Iranu: "Przed nami daleka droga" W wywiadzie dla irańskiej telewizji państwowej Rowhani podkreślił, że Iran ma prawo do cywilnego programu atomowego i wzbogacania uranu.
John Kerry uspokaja Izrael. "Nie ma ryzyka" - _ Rozmowy w Genewie nie stanowią dla Izraela żadnego dodatkowego ryzyka _ - zapewnił w Waszyngtonie szef amerykańskiej dyplomacji .
USA nie chcą by Iran się do tego mieszał Stany Zjednoczone i inne zachodnie państwa nie chciały angażować Teheranu w konferencję pokojową planowaną w Szwajcarii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)