Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Grecji. Kiedy wybory?

0
Podziel się:

Rzecznik greckiej koalicji rządowej zaprzeczył informacjom o tym, by rozważane było rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Sytuacja w Grecji. Kiedy wybory?
(MPD01605/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Rzecznik greckiej koalicji rządowej zaprzeczył informacjom o tym, by rozważane było rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych, które zbiegłyby się z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego i wyborami samorządowymi w Grecji.

Simos Kedikoglu podkreślił dzisiaj w prywatnej telewizji Mega, że takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę. Spekulacje o możliwym wcześniejszym głosowaniu zostały podsycone przez słabnące poparcie dla socjalistów z PASOK-u, którzy są partnerem koalicyjnym Nowej Demokracji konserwatywnego premiera Antonisa Samarasa.

Z sondażu przeprowadzonego kilka tygodni temu wynika, że poparcie dla socjalistów spadło do zaledwie 6,5 proc; natomiast do ponad 31 proc. wzrosło poparcie dla opozycyjnej lewicowej koalicji Syriza, która sprzeciwia się rządowej polityce oszczędności.

Syriza liczyła, że korzystne wyniki sondaży pozwolą jej skuteczniej domagać się rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych. Zgodnie z obowiązującym obecnie kalendarzem wyborczym głosowanie ma odbyć się w 2016 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
PO szuka miejsca dla Boniego i Rostowskiego Nikt lepiej od nas nie wykorzysta przyznanych Polsce środków z UE - chce przekonywać PO w kampanii do europarlamentu.
Ta propozycja uratuje Bułgarię? Kryzys narasta W referendum Bułgarzy mieliby wybierać między większościowym a proporcjonalnym systemem głosowania.
Czesi czekali blisko 100 dni na nowy rząd Czeski prezydent Milosz Zeman mianował w środę nowy rząd z przewodniczącym Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) Bohuslavem Sobotką jako premierem, co nastąpiło w 95 dni po przedterminowych wyborach do Izby Poselskiej.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)