Notowania

Przejdź na
kryzys w egipcie
20.07.2013 18:01

Sytuacja w Egipcie. Co dalej z ustawą zasadniczą?

Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur wydał dekret, zgodnie z którym komisja ekspertów prawnych ma jutro rozpocząć pracę nad poprawkami do konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marzouk113/cc/wikimedia)

Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur wydał dekret, zgodnie z którym komisja ekspertów prawnych ma jutro rozpocząć pracę nad poprawkami do konstytucji. Została na początku miesiąca zawieszona przez armię - podał dzisiaj portal Al-Ahram. Stało się to po odsunięciu przez wojskowych od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego.


Egipska konstytucja została opracowana w ubiegłym roku przez zgromadzenie zdominowane przez islamistów; prace zbojkotowali liberałowie i przedstawiciele chrześcijan, według których naruszała ona prawa człowieka i ograniczała podstawowe swobody.

Konstytucję zawieszono 3 lipca po odsunięciu przez wojskowych od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Poprawiona ustawa zasadnicza ma zacząć obowiązywać, zanim w Egipcie rozpisane zostaną nowe wybory.

W tym tygodniu zaprzysiężony został tymczasowy egipski rząd; w jego skład nie weszli przedstawiciele islamistów. Bractwo Muzułmańskie oświadczyło, że nie uznaje nowego gabinetu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;stanu;w;egipcie;barack;obama;gleboko;zaniepokojony,142,0,1339790.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przywódcy państw zaniepokojeni sytuacją w Egipcie Barack Obama wezwał do przeprowadzenia szybkich wyborów nowego cywilnego rządu w Egipcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t221007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mohammed;mursi;zmieni;konstytucje;protesty;trwaja,67,0,1334851.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tłumy na ulicach, a prezydent zmienia... Kilka godzin przed jego wystąpieniem na północy kraju doszło do starć zwolenników i przeciwników szefa państwa. Według najnowszych danych zginęły w nich dwie osoby, a ponad 200 zostało rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konstytucja;w;egipcie;bedzie;uchwalona;zdecydowali;o;losach;kraju,89,0,1221721.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Egipcjanie zdecydowali o losach kraju Zdaniem liberalnej, nieislamistycznej opozycji wcześniej doszło do wielu nieprawidłowości.
Tagi: kryzys w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz