Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
26.02.2014 22:17

Sytuacja na Ukranie. Ekspert: jest szansa dla Ukrainy bliżej Europy

- Trzeba spokojnie się przyjrzeć rozwojowi sytuacji, mając nadzieję, że powstaje rząd, który poradzi sobie w tych skrajnie trudnych warunkach - uważa prezes Towarzystwa Ukraińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trzeba mieć nadzieję, że na Ukrainie powstaje rząd, który poradzi sobie w skrajnie trudnych warunkach i uczyni z Ukrainy _ normalne europejskie państwo _ - powiedział prezes Towarzystwa Ukraińskiego i historyk UMCS dr Grzegorz Kuprianowicz.

_ - Sytuacja jest na tyle dramatyczna i złożona, że trudno w tej chwili wyrokować i formułować jednoznaczne oceny. Trzeba spokojnie się przyjrzeć rozwojowi sytuacji, mając nadzieję, że powstaje rząd, który poradzi sobie w tych skrajnie trudnych warunkach i przekształci Ukrainę w normalne państwo europejskie. Musimy zaufać Majdanowi i opozycji, wierzyć, że wiedzą, co robią w tej dramatycznej sytuacji _ - powiedział Kuprianowicz.

Odnosząc się do kandydatury Arsenija Jaceniuka na stanowisko premiera, powiedział: _ Jaceniuk jest politykiem mającym doświadczenie. - Ostatnie miesiące dla wszystkich ukraińskich polityków, którzy stali na Majdanie, były specyficznym doświadczeniem i "próbą ognia". Wydaje się, że przeszli oni tę próbę pomyślnie, i trzeba mieć nadzieję, że rząd, który powstaje, podoła tym wielkim zadaniom, które stoją przed państwem ukraińskim _.

_ - Sytuacja jest wyjątkowa w skali europejskiej - w wyłanianiu rządu biorą udział nie tylko partie polityczne na forum parlamentu, ale także Majdan. Mamy więc do czynienia z pewną formą demokracji bezpośredniej, jest to ciekawy eksperyment, nawiązujący zresztą do dawnych ukraińskich tradycji politycznych _ - zaznaczył Kuprianowicz.

W środę na kijowskim Majdanie Niepodległości przedstawiono kandydatów do rządu zaufania. Premierem ma zostać Arsenij Jaceniuk, jeden z liderów dotychczasowej opozycji przeciwnej ekipie prezydenta Wiktora Janukowycza. Ukraiński parlament ma zatwierdzić skład rządu zaufania narodowego w czwartek.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zamroziła pomoc finansową dla Ukrainy - _ Musimy poczekać, bo nie wiemy, na co zostaną wydane te pieniądze, czy ktoś kiedykolwiek nam je zwróci _ - tłumaczy rosyjski minister finansów.
Pieniądze dla Ukrainy pod warunkiem reform Utrzymanie niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy jest kluczowe - uważają Radosław Sikorski i Lubomir Zaoralek.
Ukraina poprosi MFW o nowy plan pomocy Nowy minister finansów chce jak najszybciej przyjąć plan antykryzysowy.
Tagi: sytuacja na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz