Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Władza ostrzega przed atakiem terrorystycznym

0
Podziel się:

O przygotowaniach do ataku terrorystycznego może świadczyć wybuch, do którego doszło wczoraj w Domu Związków Zawodowych w Kijowie.

Sytuacja na Ukrainie. Władza ostrzega przed atakiem terrorystycznym
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko zasugerował, że do zamachu przygotowanego przez radykalne ugrupowania prawicowe może dojść dzisiaj, w dniu otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

_ - Dziś jest dzień otwarcia olimpiady zimowej z Soczi. Złoczyńcy spróbują przyćmić to wydarzenie ekstremistycznymi działaniami, by zwrócić uwagę na swe postulaty _ - oświadczył Zacharczenko.

Pełniący obowiązki szefa MSW, ocenił, że o przygotowaniach do aktu terrorystycznego może świadczyć wybuch, do którego doszło wczoraj w Domu Związków Zawodowych w Kijowie, gdzie znajduje się sztab protestów antyrządowych. _ - Niewykluczone, że eksplozja nastąpiła podczas przygotowywania ładunku wybuchowego _ - powiedział.

tylko w money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m296738.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/igrzyska;olimpijskie;w;soczi;najdrozsze;w;historii;czy;kaprys;putina;na;siebie;zarobi,249,0,1473529.html) *Stadion w Soczi za 750 mln dolarów i nikt na nim nie zagra. "Kaprys Putina" * Igrzyska w Soczi się nie zwrócą. Putin chciał pokazać Rosję jako nowoczesne państwo. W wyniku eksplozji w Domu Związków Zawodowych ranne zostały dwie osoby. Jednej z nich lekarze amputowali część dłoni. Według sztabu miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości wybuch nastąpił na piątym piętrze budynku. Eksplodował pakunek, na którym widniał napis _ lekarstwa _.

Na Ukrainie od listopada trwają protesty ludzi niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Kiedy przeciwko protestującym zaczęto używać siły, ich demonstracje przerodziły się w akcje antyrządowe. Doprowadziły one już do dymisji rządu premiera Mykoły Azarowa, jednak znajdujący się na Majdanie Niepodległości Ukraińcy domagają się także ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Czytaj więcej w Money.pl
UE mówi stop zaginięciom protestujących Doniesienia o torturach są _ niepokojące i w żadnym wypadku nie mogą być akceptowane _ - podkreślił ambasador Unii Europejskiej na Ukrainie Jan Tombiński.
Na Ukrainie toczy się gra o miliardy dolarów - _ Prezydentowi nie zależy na żadnych reformach. Chce za to ukraść jak najwięcej z państwowej kasy _ - twierdzi ekspert w rozmowie z Money.pl.
New York Times o mrocznej stronie Rosji Rozpoczynające się dzisiaj zimowe igrzyska w Soczi stoją w rażącej sprzeczności z olimpijskimi ideałami i fundamentalnymi prawami człowieka - pisze "New York Times".
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)