Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Tragiczny bilans ostatniej doby

0
Podziel się

Trzynaście osób - cywilów i żołnierzy - zginęło w ciągu ostatnich 24 godzin na wschodzie Ukrainy, a 37 odniosło obrażenia.

Sytuacja na Ukrainie. Tragiczny bilans ostatniej doby
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
bDZOUrIR

Trzynaście osób - cywilów i żołnierzy - zginęło w ciągu ostatnich 24 godzin na wschodzie Ukrainy, a 37 odniosło obrażenia - poinformowały źródła ukraińskie.

O śmierci sześciu osób i ranieniu siedmiu na skutek działań zbrojnych w Ługańsku na wschodzie Ukrainy poinformował w niedzielę miejski portal 0642, powołując się na centrum antykryzysowe Ługańska.

Według wspomnianego źródła, w kilku miejscach pociski trafiły w domy mieszkalne, powodując oprócz ofiar w ludziach także uszkodzenia infrastruktury, np. przewodów gazowych i elektrycznych.

bDZOUrIT

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył natomiast, że w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej zginęło 7 żołnierzy, a 30 odniosło obrażenia.

Jak poinformował, nielegalne ugrupowania zbrojne w ciągu ostatniej dobry 12 razy ostrzelały stanowiska sił antyterrorystycznych i posterunki na wschodzie Ukrainy, m.in. w okolicy Ługańska, miasta Maryniwka w obwodzie donieckim czy wioski Szyszkowe w obwodzie ługańskim.

Łysenko dodał, że lotnictwo sił zbrojnych Ukrainy wykonało w ciągu ostatniej doby 16 lotów i przeprowadziło 5 ataków na obiekty ugrupowań dywersyjno-terrorystycznych, zabijając co najmniej 40 separatystów i niszcząc ich sprzęt wojskowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin za przedłużeniem rozejmu na Ukrainie Prezydent Rosji oznajmił, że jego kraj konsekwentnie opowiada się za umocnieniem na arenie światowej atmosfery otwartości, za rozwiązywaniem powstających problemów metodami polityczno-dyplomatycznymi.
Doradca Putina: "Poroszenko to nazista" _ - Europejska opinia publiczna będzie zaskoczona, gdy ten nazistowski Frankenstein, który został stworzony przez unijnych biurokratów i kilku polityków, zapuka do drzwi krajów europejskich - _powiedział Głazjew.
Stan wojenny i zamknięte granice na Ukrainie? Ukraina rozpatruje możliwość wprowadzenia stanu wojennego w objętych prorosyjską rebelią obwodach oraz zamknięcie granic z Federacją Rosyjską.
bDZOUrJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)