Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie tematem polsko-amerykańskich spotkań

0
Podziel się:

Szef BBN oficjalnie poinformował ambasadora USA o wynikach poniedziałkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Stanisław Koziej, szef BBN
Stanisław Koziej, szef BBN (Maj/Reporter)

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej rozmawiał z ambasadorem USA w Polsce Stephenem Mullem - poinformowało BBN. Potrzebna jest spójna i silna presja ze strony USA, NATO i UE na Rosję - uznali rozmówcy.

Szef BBN oficjalnie poinformował ambasadora USA o wynikach poniedziałkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. _ Minister Koziej szczególną uwagę zwrócił na możliwe działania Sojuszu Północnoatlantyckiego związane ze wsparciem dla Ukrainy _ - czytamy w komunikacie BBN. Wskazano w nim też, że ambasador Mull poinformował o działaniach administracji amerykańskiej związanych z kryzysem rosyjsko-ukraińskim, w tym o przebiegu wizyty Sekretarza Stanu USA w Kijowie.

Według BBN, w rozmowie _ przyznano, że w obecnej sytuacji na Ukrainie potrzebna jest spójna i silna presja ze strony USA, NATO i Unii Europejskiej na Rosję na rzecz deeskalacji konfliktu. Omówiono również zapowiedziane przez administrację amerykańską wzmocnienie obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych w regionie Europy Środkowej _.

Po poniedziałkowym, nadzwyczajnym posiedzeniu RBN prezydent Bronisław Komorowski mówił, że rolą Polski jest konsekwentne wskazywanie na złamanie prawa międzynarodowego przez Rosję i takie działanie, by Zachód reagował jak najmocniej wobec narastającego kryzysu rosyjsko-ukraińskiego na Krymie. W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie polskiego stanowiska wobec narastającego konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
To musisz wiedzieć, by rozumieć konflikt o Krym Na obszarze dwanaście razy mniejszym od Polski przez setki lat ścierały się interesy Tatarów, Rosjan i Ukraińców.
"Wspólnota Zachodu zdaje egzamin" _ Polska, Czechy, jestem przekonany, że dotyczyć to będzie całej Grupy Wyszehradzkiej i mam nadzieję wszystkich państw Unii Europejskiej będziemy mówili jednym głosem w sprawie Ukrainy _ - zapewnia Donald Tusk.
Krym zadowolony z "bratniej pomocy" Nareszcie będziemy z Rosją! Brawo Putin! To bratnia pomoc! - radośnie wykrzykują ludzie w stolicy Autonomicznej Republiki Krymu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)