Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
29.04.2014 08:09

Sytuacja na Ukrainie. Separatyści uwolnili zakładników

Uczestnicy pokojowej manifestacji zostali schwytani przez prorosyjskich separatystów i bojówkarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zatrzymani przez prorosyjskich separatystów w Doniecku zakładnicy zostali zwolnieni w wyniku rozmów prowadzonych przez przedstawicieli miejscowej milicji.

aktualizacja: 9:59

Wczoraj doszło na ulicach miasta do rozpędzenia pokojowej manifestacji na rzecz jedności Ukrainy przez separatystycznych bojówkarzy oraz porwania kilku jej uczestników.

Negocjacje z bojówkarzami, którzy zatrzymali kilku uczestników pokojowej manifestacji na rzecz jedności Ukrainy trwały kilka godzin. Prowadzili je przedstawiciele donieckiej milicji. Zakładnicy przetrzymywani byli w biurze Partii Regionów okupowanym od kilku dni przez separatystów.

W Doniecku w rękach separatystów znajduje się także rada obwodu donieckiego oraz gmach i centrum nadawcze radia i telewizji. Ludzie, którzy zajęli centrum nadawcze chcą wyłączyć ukraińskie kanały telewizyjne i w ich miejsce włączyć stacje rosyjskie. Jednocześnie żądają nominacji nowego szefa państwowej telewizji w Doniecku. Dotychczasowego nie wpuszczają do biura. Blokują także wejście do gmachu innym pracownikom miejscowego radia i telewizji.

Dzisiaj rano media informowały, że siedem osób biorących udział we wczorajszej, pokojowej manifestacji na rzecz Ukrainy zostało schwytanych przez prorosyjskich separatystów i bojówkarzy.

Porwania i zastraszanie pokojowo manifestujących ludzi o odmiennych poglądach stają się narzędziem używanym przez prorosyjskich separatystów coraz częściej. Jeden z uczestników pokojowej manifestacji sądzi, że za porwaniami i zastraszaniem ludności Donbasu stoi Moskwa, a ściślej Władimir Putin, który tworzy system przypominający neostalinizm i neobolszewizm. Poza tym - zdaniem rozmówcy Polskiego Radia - chce on odnowić i wzmocnić swój wpływ na Ukrainę.

Metody stosowane przez zwolenników Donieckiej Republiki Ludowej coraz częściej przypominają działania terrorystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
Ukraińcy mają dowody na zbrodnie separatystów Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła nagranie rozmowy telefonicznej, w której prorosyjski separatysta zgadza się pozbyć ciała zamordowanego ukraińskiego polityka Wołodymyra Rybaka.
Polowanie na separatystów wznowione Celem operacji ma być ochrona obywateli mieszkających na wschodzie. Obecnie Kramatorsk i Słowiańsk są w pełni kontrolowane przez separatystów.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz