Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donieck
07.08.2014 21:24

Sytuacja na Ukrainie. Samozwańczy premier separatystów podał się do dymisji

Chcę zmienić funkcję - powiedział na konferencji prasowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY 3.0/DenTV)

Aleksandr Borodaj poinformował, że zastąpi go Ukrainiec Aleksandr Zacharczenko._ Dzisiaj, podczas posiedzenia rządu, ogłosiłem, że odchodzę ze stanowiska premiera Donieckiej Republiki Ludowej, bo chcę zmienić funkcję _ - powiedział Borodaj na konferencji prasowej.

_ - Chcę wam przypomnieć, że przybyłem tu w pewnym sensie w roli kryzysowego menedżera. Posługując się językiem biznesu, można powiedzieć, że (przybyłem tu - PAP) jako menadżer start-upu. Przybyłem tu, gdy Doniecka Republika Ludowa dopiero się rodziła, w chaosie i we krwi _ - mówił.

Borodaj wyjaśnił, że teraz obejmie stanowisko wicepremiera oraz że premierem separatystycznego rządu zostanie Aleksandr Zacharczenko. Ten Ukrainiec jest sojusznikiem ministra obrony w rządzie Donieckiej Republiki Ludowej Igora Striełkowa (Girkina), byłego agenta rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Na czele ruchu separatystycznego w Doniecku stali dotychczas trzej Rosjanie: Borodaj, Striełkow, a także Władimir Antiufiejew, numer dwa w separatystycznym rządzie.

Borodaj twierdzi, że zna Striełkowa od lat 90. i że poznali się w Naddniestrzu, które odłączyło się od Mołdawii i gdzie Rosja utrzymuje obecność wojskową. Striełkow utrzymuje, że brał udział w tym konflikcie oraz że walczył na Bałkanach i w Czeczenii.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawe walki w Doniecku. Sprzeczne dane o liczbie ofiar 50, 100, a nawet 200 osób mogło zginąć w wyniku rządowej operacji antyterrorystycznej. Urwał się kontakt z zewnętrznymi obserwatorami.
Stan wojenny i mobilizacja w Ługańsku Nie będzie rozmów okrągłego stołu przed wyborami, choć proponował go mediator OBWE.
Rosjanie najadą Ukrainę? Obawy Brukseli Unia ujawnia informacje na temat nowych rodzajów broni dostarczanych z Rosji na Ukrainę w znaczących ilościach i kolejnych atakach.
Tagi: donieck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz