Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
12.04.2014 06:10

Sytuacja na Ukrainie. Rosja wzywa do podjęcia dialogu

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow wzywa Stany Zjednoczone, by zapobiegły siłowym rozwiązaniom na wschodzie Ukrainy.

Szef rosyjskiej dyplomacji zatelefonował do amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego z apelem, by Waszyngton użył wszelkich wpływów w celu niedopuszczenia do przemocy wobec osób, które zajęły rządowe budynki.

Ławrow powiedział Kerry'emu, że Stany Zjednoczone powinny naciskać na Kijów, by podjął dialog z _ przedstawicielami regionów _, aby można było przeprowadzić reformę konstytucyjną.

Dziś minął termin opuszczenia przez prorosyjskich separatystów gmachów państwowych w Doniecku i Ługańsku. Do szturmu jednak nie doszło. Co więcej, premier Arsenij Jaceniuk zapewnił w telewizyjnym wywiadzie, że wciąż wierzy w pokojowe rozwiązanie sytuacji na wschodzie Ukrainy. Przekonywał, że jest przeciwny siłowemu rozwiązaniu tego problemu. Jest jednak pewien warunek - okupujący muszą opuścić nielegalnie zajęte budynki i zdać broń.

Czytaj więcej w Money.pl
Co zrobi Ukraina bez gazu z Rosji? Eksperci Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych wskazują, że w przypadku wstrzymania dostaw gazu z Rosji dla Ukrainy rozwiązaniem może być terminal LNG do importu surowca.
Szef Parlamentu Europejskiego apeluje do Rosji Martin Schulz wezwał do wycofania sił rosyjskich z obszarów graniczących z Ukrainą. Działania Rosji skrytykował jako próbę forsowania prawa silniejszego.
Co dalej z Janukowyczem? Jest deklaracja Rosyjski prokurator generalny Jurij Czajka oświadczył, że nie widzi podstaw do wydania Ukrainie byłego prezydenta.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz