Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. "Rosja nie powinna dopuścić do dalszej eskalacji konfliktu"

0
Podziel się:

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaapelował dzisiaj do Rosji, aby odcięła się od działań podejmowanych na wschodzie Ukrainy przez separatystów.

Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier (SPD in Niedersachsen/CC/Flickr)

Szef niemieckiego MSZ uważa działania demonstrantów za nielegalne.

_ Byłoby dobrze, gdyby Rosja zdystansowała się od bezprawnych i brutalnych działań prorosyjskich demonstrantów _ - powiedział Steinmeier w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika _ Die Zeit _. Do rozładowania napięcia na wschodzie Ukrainy wezwał też niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel.

_ W rosyjskich rękach jest niedopuszczenie do dalszej eskalacji konfliktu, która będzie się wiązać z sankcjami ekonomicznymi (nałożonymi na Rosję) _ - powiedział Gabriel.

Na wschodniej Ukrainie, na północy obwodu donieckiego, rozpoczęła się akcja antyterrorystyczna przeciwko prorosyjskim separatystom - oświadczył we wtorek pełniący obowiązki prezydenta tego kraju Ołeksandr Turczynow. Polityk nie uściślił, gdzie dokładnie odbywa się akcja, jednak z doniesień mediów wynika, że może być to Słowiańsk, w którym separatyści okupują posterunek milicji i siedzibę władz miejskich.

Zgodnie z informacjami, które nadchodzą ze wschodniej części Ukrainy, siły separatystyczne kontrolują budynki administracyjne w dziewięciu miastach, w tym w Doniecku i Ługańsku, gdzie wywiesili flagi Federacji Rosyjskiej oraz flagi samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ekonomiści: konflikt na Ukrainie uderzy w... Zarządzający funduszami inwestycyjnymi przewidują, że konflikt na wschodzie Europy będzie miał poważne konsekwencje gospodarcze, zwłaszcza dla Rosji.
Sikorski czeka na sankcje wobec Rosji _ - Unia Europejska musi uświadomić Rosji skutki ewentualnych dalszych działań zbrojnych na wschodniej Ukrainie - _ powiedział szef polskiej dyplomacji.
Grupa G7 zgodna w sprawie sankcji Grupa G7 - która skupia siedem najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich - poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji, jeśli Moskwa podejmie działania potęgujące kryzys na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)