Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
21.02.2014 08:38

Sytuacja na Ukrainie. Porozumienie zadowoli demonstrantów?

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dzisiaj, że nie wiadomo, czy ewentualne porozumienie ministrów UE z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem uzna Majdan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Na zdj. Małgorzata Kidawa-Błońska

Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dzisiaj, że nie wiadomo, czy ewentualne porozumienie ministrów UE z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem uzna Majdan. Jak zastrzegła, nie można jeszcze mówić o gotowym dokumencie w sprawie porozumienia.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier wyszli w piątek rano z administracji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, jednak mają zamiar spotkać się z nim jeszcze raz za kilka godzin.

Kancelaria prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza ogłosiła, że osiągnięto porozumienie z ministrami Unii Europejskiej w sprawie uregulowania kryzysu na Ukrainie. Podpisanie dokumentu ma nastąpić około godz. 11 czasu polskiego. Według AFP nie udało się uzyskać u przedstawicieli UE potwierdzenia informacji o osiągnięciu porozumienia.

_ Czy porozumienie będzie podpisane, jak ono będzie wyglądało, (to) musimy poczekać, rozmowy zostały przerwane, ministrowie przed przerwą nie chcieli nic na ten temat mówić. Na pewno (ukraińskiej) stronie rządowej zależy na jak najlepszym obrazie. Sytuacja jest bardzo trudna, nie wiadomo, czy porozumienie uzna Majdan _ - powiedziała Kidawa-Błońska w piątek w TVN24.

Jak podkreśliła, nie można mówić jeszcze o gotowym dokumencie w sprawie porozumienia. _ To są rozmowy, trzeba poczekać _ - zaznaczyła.

_ Możliwe, że porozumienie zostanie podpisane, ale to będzie porozumienie pomiędzy prezydentem Ukrainy i ministrami, jest na to zgoda liderów opozycji, ale jest jeszcze Majdan, a ci ludzie stracili zaufanie do władzy, byli wielokrotnie oszukani _ - oceniła rzecznik rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysłannik Putina przyjechał na Ukrainę Do administracji prezydenta Ukrainy przybył ostatniej nocy rosyjski rzecznik praw człowieka Władimir Łukin.
Władze nakazały wstrzymanie ognia. Dyplomaci dogadają się z Janukowyczem? Liczba ofiar wczorajszych walk w centrum Kijowa przekroczyła 70 - podały służby medyczne ukraińskiej opozycji.
Pomoc rannym z Majdanu. Palikot chce... Janusz Palikot będzie postulował, by dyplomaci polscy i unijni wymusili na ukraińskich władzach utworzenie mostu humanitarnego.
Tagi: sytuacja na ukrainie, majdan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz