Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rozejm na ukrainie
24.02.2014 13:00

Sytuacja na Ukrainie. Polska i Rosja wspólnie "ustabilizują sytuację"?

- Obserwujemy z obawą to, co się dzieje na Ukrainie i wydaje mi się, że nikt tak jak Rosja i Polska nie jest zainteresowany tym, aby sytuacja ustabilizowała się- stwierdził wiceszef izby wyższej rosyjskiego parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowicz)

Wiceszef Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Iljas Umachanow powiedział na spotkaniu z ambasadorem RP Wojciechem Zajączkowskim, że polscy i rosyjscy parlamentarzyści mogą wnieść swój wkład w normalizowanie sytuacji w Kijowie.

_ - Obserwujemy z obawą to, co się dzieje na Ukrainie i wydaje mi się, że nikt tak jak Rosja i Polska nie jest zainteresowany tym, aby sytuacja ustabilizowała się _ - oznajmił Umachanow na spotkaniu podkreślając, że parlamentarzyści obydwu krajów _ mogliby wnieść swój wkład _ w ten proces.

Zwrócił uwagę, że w Moskwie z obawą patrzą na wydarzenia w Kijowie i nie chcą, aby ten proces doprowadził do nieodwracalnych następstw. - _ To będzie źle dla Europy, będzie źle i dla Rosji, i dla Polski. Sądzę, że zdrowe siły, niezależnie od politycznej orientacji, będą opierać się na takich podstawowych wartościach jak prymat prawa i stabilizacja _ - powiedział.

Wiceprzewodniczący Rady Federacji z żalem oświadczył, że niektóre podjęte obecnie decyzje na Ukrainie _ naruszają status quo w tak delikatnych kwestiach jak języki, używanie języka rosyjskiego _.

Dodał, że _ niestety wiele spraw, które obecnie się dzieją, nie prowadzi do stabilizacji, a do radykalizacji nastrojów _, które _ wzmacniają skrajne stanowiska - bądź na południowym wschodzie, bądź na zachodzie Ukrainy _. _ Nie jest to podstawa do zbliżania nastrojów i co najważniejsze - do zabezpieczenia pokoju i bezpieczeństwa w regionie _ - powiedział Umachanow.

Według ambasadora Zajączkowskiego _ nikt nie jest bardziej zainteresowany w stabilności (na Ukrainie) niż sami Ukraińcy, a po nich, co oczywiste, ich sąsiedzi _.

_ - Podejście do rozwiązania różnych problemów, z którymi boryka się ukraińskie państwo, ukraińskie społeczeństwo, powinno być wyważone. Mamy nadzieję, że ukraińskie społeczeństwo znajdzie siły, żeby prawidłowo ocenić sytuację _ - dodał polski dyplomata.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy uchodźcy leczą się w Polsce W większości są to osoby, które obrażenia odniosły jeszcze w grudniu i styczniu.
Ukraina zmieni Rosję. Na niekorzyść Komentator przewiduje, że Putin, który chce najpóźniej w maju przedstawić projekt konstytucji przyszłej Unii Euroazjatyckiej, będzie kontynuował _ politykę nacisków i ukłuć _ wobec sąsiadów.
"Jedność Ukrainy musi być respektowana" _ Francja, przy wsparciu Unii Europejskiej, ma zamiar pomagać Ukrainie podczas wprowadzania reform politycznych i modernizacji jej gospodarki _ - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego.
Tagi: rozejm na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz