Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. "Po wyborach zamiast stabilizacji - rozlew krwi"

0
Podziel się:

Rozpocząć prezydenturę od śmiertelnego fajerwerku, który wywołuje gniew i klątwy matek, widzących śmierć i cierpienia swoich dzieci, mężów i ojców to zła prognoza.

Sytuacja na Ukrainie. "Po wyborach zamiast stabilizacji - rozlew krwi"
(kmu.gov.ua)

Kontynuacja operacji odwetowej na południowym-wschodzie Ukrainy po wyborze nowego prezydenta, to zły znak. Oczekiwania większości Ukraińców nie spełniły się - stwierdza w oświadczeniu Wiktor Janukowycz, odsunięty od władzy prezydent Ukrainy, w oświadczeniu wydanym w Rostowie nad Donem w Rosji.

_ Odbyły się przedterminowe wybory prezydenta Ukrainy. Od nowej władzy obywatele oczekiwali przede wszystkim pokoju. Większość Ukraińców uważała, że wraz z nową władzą kryzys polityczny zostanie przezwyciężony i nastąpi pokojowy okres. Naród jest już zmęczony uwikłaniem w obecną wojnę _ - pisze w oświadczeniu Janukowycz.

Stwierdza też, że _ rozpocząć urząd prezydenta od takiego krwawego, śmiertelnego fajerwerku, który wywołuje gniew i klątwy matek, widzących śmierć i cierpienia swoich dzieci, mężów i ojców _ to zła prognoza.

Wiktor Janukowycz został odsunięty od władzy 22 lutego 2014 roku. Do czasu wyborów obowiązki prezydenta Ukrainy pełnił przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow.
Wybory prezydenckie 25 maja wygrał w pierwszej turze Petro Poroszenko. Wiktor Janukowycz w lutym uciekł z kraju, potem okazało się, że do Rosji. Przebywa w okolicach Rostowa nad Donem i komentuje wydarzenia na Ukrainie poprzez wydawanie oświadczeń. Tylko raz spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, podczas której mówił, że jest nadal prezydentem Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka o Ukrainie. Będzie jeszcze w EUG Prezydent oświadczył, że Ukraina wcześniej czy później przystąpi do tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG).
"Ukraina jak Dania i Grenlandia" Dlaczego? Doradca prezydenta Rosji do spraw integracji gospodarczej Siergiej Głazjew jako możliwy model federalizacji Ukrainy wskazał dziś Danię i Grenlandię.
Gospodarcza umowa UE z Ukrainą na dniach? Polityczną część umowy UE i Ukraina podpisały w marcu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)